Město Rožnov podpoří činnost spolků a organizací
Město Rožnov podpoří činnost spolků a organizací

Rožnov - Částkou 15,8 milionu korun podpoří město Rožnov pod Radhoštěm činnost spolků a organizací v oblasti sportu, kultury, životního prostředí, komunitního života, a v oblastech vzdělávací činnost a spolupráce mezi partnerskými městy. 4,32 milionu korun z uvedené částky rozdělí město Rožnov v oblasti sociální a to prostřednictvím Sdružení Mikroregion Rožnovsko.
   Pokud projde na prosincovém jednání návrh rozpočtu města, podpoří Rožnov činnost spolků a organizací částkou 15,8 milionu korun (včetně 4,32 milionu na oblast sociální prostřednictvím Sdružení Mikroregion Rožnovsko). „Časový harmonogram předkládání žádostí se ale proti předchozím letům posune. Až po prosincovém zasedání zastupitelstva města vyhlásí radnice jednotlivé programy a harmonogram předkládání žádostí do těchto programů. Předpokládáme, že žádosti se budou předkládat v průběhu měsíce ledna s tím, že o jednotlivých podporách budou následně rozhodovat zastupitelé na svém jednání v únoru nebo dubnu 2019. Podobně jako v předchozích letech mohou navíc zájemci žádat o individuální dotace. Tady je ale potřeba splnit řadu podmínek,“ upozornil vedoucí odboru školství, mládeže a tělovýchovy MěÚ Rožnov Dušan Vrážel.
   Veškeré informace k předkládání žádostí do vyhlášených podpor města Rožnov p. R. budou od 14. 12. 2018 k dispozici na webových stránkách města. Na začátku ledna 2019 opět proběhne seminář pro potenciální žadatele o programovou podporu města. O přesném termínu budou zájemci včas informováni.
Mgr. Tomáš Gross, tiskový mluvčí MěÚ Rožnov p. R.