Medailové úspěchy z mistrovství republiky pro atlety SKM Valašské Meziříčí
Medailové úspěchy z mistrovství republiky pro atlety SKM Valašské Meziříčí
foto: archiv SKMVM

Val. Meziříčí - Čtyřnásobná medailová radost zakončila úspěšnou letní sezónu atletů SKM Valašské Meziříčí. Meziříčští atleti se prosadili mezi nejlepšími na mistrovství republiky. Nejzářivějšího úspěchu dosáhl mezi juniory Tobiáš Skýpala, který vybojoval bronzovou medaili na čtyřstovce. Hned tři cenné kovy dovezl klub na Valašsko ze závodu družstev. Zlato získala Natálie Paťavová. Mistrem ČR se stal také Roman Brandtner. Vicemistryní ČR pro letošní rok je Lucka Golasovská.
   Hned 3 medaile pro klub SKM Valašské Meziříč získali závodníci na MČR družstev. "Zlato si na krk pověsila Natálie Paťavová, která reprezentuje barvy Olympu Brno. Mistrem ČR se stal také Roman Brandtner, který pomohl k vítězství Otrokovicím a vicemistryní ČR pro letošní rok bude Lucka Golasovská, ta s dorostenkami Uherského Hradiště prohrála o pouhý 1 bod," uvedl trenér svěřenkyň Jiří Kadla. On sám vedl úspěšně tým na MČR mužů a žen. "Ve skoku o tyči jsem dokázal posunout osobní rekord na 496 cm a obsadil jsem 5. příčku, hned za českými reprezentanty," uvedl Jiří Kadla, syn z rodinné dvojice trenérů.
   Aktuálně patří kategorie dorostenců a juniorů mezi nejsilnější v klubu SKM VM. Mistrovství se účastnilo 7 závodníků. "Největším želízkem v ohni byl Tobiáš Skýpala, který aktuálně figuroval v tabulkách na 3. příčce. I přes osobní rekord ve finále 54,78 s si doběhl pro nepopulární 4. místo. Ve finále s ním ještě bojoval Marius Bajanaru, ten také v novém osobním rekordu doběhl 7. Na 5. příčce se umístila Natálie Paťavová ve skoku o tyči dorostenek, 7. byla její tréninková parťačka Lucka Golasovská. V oštěpu dorostenců si Roman Brandtner vylepšil svůj osobní rekord na 59,88 a obsadil krásné 6. místo," prozradil trenér Jiří Kadla. Žáci měli tentokrát vrchol v Třinci. Do posledního pokusu o medaili bojovala Adéla Hanáková ve výšce, když útočila na 165 cm, bohužel neúspěšně, a tak se musela spokojit s 5. místem.
   Popiska: Úspěšní reprezentanti atletického klubu SKM Valašské Meziříčí dovezli z MČR cenné kovy.
kad, lin