Medailové úspěchy ozdobily závěr sezóny atletů SKM

Val. Meziříčí - Úspěch mladých atletů valašskomeziříčského klubu SKM v závěru letní sezóny potvrdil dlouhodobě kvalitní výsledky tohoto mládežnického sportovního klubu. Bronzovou příčku vybojovala na Mistrovství ČR v atletice dorostenka Natálie Paťavová. Další dva cenné kovy přidali meziříčští atleti SKM závěrem září na žákovském Mistrovství Moravy a Slezska.
Výkon Natálie Paťavové 323 cm znamenala pro klub SKM medailovou radost, o cenné kovy bojovala talentovaná závodnice na republikových závodech také ve skoku vysokém. „Tam se jí však podařilo překonat pouze výšku 153 cm a obsadila dělené 10. místo,“ uvedl trenér klubu Jiří Kadla mladší. Na mistrovství republiky žactva se probojovala za SKM také Tereza Hanáková v hodu oštěpem a ve skoku o tyči, stejně tak Patrik Kremel na krátkých překážkách a v běhu na 200 metrů. Neprobojovali se však mezi nejlepších deset v daných disciplínách. „Už čtvrtý rok v řadě se nám daří vozit z MČR žactva minimálně jednu medaili, což hodnotím velmi pozitivně,“ uvedl mladý trenér Jiří Kadla.
Medailová radost na Mistrovství Moravy a Slezska patřila Adéle Hanákové. „Zlato získala ve skoku do výšky a bronz v dálce. Těsně za medailí zůstala Míša Petrošová, když na překážkách zaostala za bednou pouze o 1 setinu sekundy. Holky pak ve štafetě bojovaly ve finále a obsadily pěkné 6. místo,“ prozradil trenér Jiří Kadla.