M-studio opět obstálo ve světové konkurenci
M-studio opět obstálo ve světové konkurenci
Zleva Nela Šumberová a Adéla Kubišová na italském mistrovství. foto: M-studio

Val. Meziříčí - Dalšími mezinárodními úspěchy se mohou pyšnit závodnice M-studio Pole and Hoop z Valašského Meziříčí. Probojovaly se totiž na švýcarské mistrovství světa v Aerial Hoop (vzdušná akrobacie na kruhu) a italské mistrovství světa v Pole dance (tanec na tyči) a na obou šampionech podaly skvělé výkony.

Valašskomeziříčské studio zastupovala na zmíněných mezinárodních podnicích Adéla Kubišová a Nela Šumberová. Teprve 15letá Adéla přitom bojovala na obou z nich a v obrovské konkurenci obsadila shodně 6. příčku. „Jsem na Adélku moc pyšná. Účastnit se v rozmezí měsíce a půl dvou mistrovství světa v rozdílných disciplínách je obdivuhodné,“ řekla její trenérka Nela Šumberová. Ta si přitom sama prožila premiéru na světovém šampionátu, když v Itálii obsadila 28. místo. „Byla to příležitost, která se neodmítá. Zdravotní stav mi zrovna nepřál, což se zřejmě v choreografii promítlo, ale dva roky po porodu je to pro mě velký úspěch,“ zhodnotila s úsměvem Šumberová.

M-studio Pole and Hoop působí ve Valašském Meziříčí od dubna roku 2015 pod TJ Sokol Valašské Meziříčí. „Za tuto dobu jsme si dokázaly vybudovat silné jméno, ačkoli jsme malé studio z poměrně malého města. Chtěla bych poděkovat všem holkám, které studio tak krásně a pravidelně reprezentují,“ sdělila Miroslava Palacká, zakladatelka studia a dodala: „Velké poděkování patří i městu Valašské Meziříčí, které nám finančně pomáhá s účastí na mezinárodních soutěžích.“

Ing. Vendula Králová