Zpestřete si závěr prázdnin dobrodružstvím v muzeu
Zpestřete si závěr prázdnin dobrodružstvím v muzeu
foto: Muzeum regionu Valašsko, p. o.

Valašsko – Už jste si vyzkoušeli prázdninovou hru Muzea regionu Valašsko s názvem Letní dobrodružství v muzeu? Pokud ne, tak pospěšte, protože čas už je jen do 31. srpna. Budete pátrat po pokladu na zámku Vsetín, zámku Lešná u Valašského Meziříčí a Hvězdárně Vsetín. Odnést si můžete zajímavou odměnu i skvělý zážitek pro celou rodinu.
   Jedná se o klasickou pátrací hru, během níž řešíte úkoly a hledáte indicie, jež vás nakonec dovedou ke kýženému cíli. Užijete si zábavu a zároveň se dozvíte zajímavosti z míst, která navštívíte. Oproti loňskému premiérovému ročníku se změnilo zadání jednotlivých úkolů, trasy i podoba pokladů. Ty mají v každém objektu jinou podobu, kterou si organizátoři nechávají jako překvapení. „Můžeme jen prozradit, že pokud najdete poklady ve všech třech objektech, získáte jako bonus krásný přívěšek v podobě broušeného diamantu,“ uvedla koordinátorka akce Kamila Valoušková.
   V zámku Lešná u Valašského Meziříčí (otevřeno denně mimo pondělí od 9:00 do 17:00 hod.) vás pátrací hra provede historickými komnatami, výstavními prostory i zdejším anglickým parkem. Na vsetínském zámku (denně mimo pondělí od 9:00 do 17:00 hod.) hledači pokladů projdou výstavami, expozicemi i dalšími návštěvnickými prostory, včetně rytířské herny, Akvária řeky Bečvy se živými rybkami a vyhlídky z 60 metrů vysoké věže.
   Hvězdárna Vsetín (v pracovní dny od 9 do 15 hod.) připravila úkoly s astronomickou tématikou. Při jejich plnění se dostanete i do kopule s dalekohledy a venku se seznámíte s letošními novinkami – unikátním modelem Sluneční soustavy a interaktivními slunečními hodinami. Při vhodných podmínkách probíhá i pozorování Slunce.
   Za účast ve hře zaplatíte při návštěvě prvního objektu navíc 20 Kč k běžné vstupence, v ostatních už budete pátrat zdarma. Hrací list dostanete vždy na místě a pak už stačí jen důvtip, bystré oko a tužka. „Najít poklad určitě nějakou dobu potrvá, doporučujeme proto přijít nejpozději hodinu před zavírací dobou daného objektu,“ doplnila Valoušková.
   Letní dobrodružství v muzeu cenila i Zuzana Fišerová, radní pro kulturu a školství Zlínského kraje, který je zřizovatelem Muzea regionu Valašsko. „Je to skvělý nápad, jak přilákat do muzea i děti. Při návštěvě se skvěle zabaví a přitom i trochu nevědomky čerpají vědomosti, které by je jinak třeba vůbec nezajímaly,“ pochválila muzejníky Fišerová.
   Podrobnosti ke hře i aktuální nabídce jednotlivých objektů Muzea regionu Valašsko najdete na www.muzeumvalassko.cz nebo Facebooku a Instagramu @muzeumregionuvalassko.
Jiří Koňařík, propagační pracovník Muzea regionu Valašsko