Zlínské divadlo zahajuje sezonu. Na diváky čeká opravený sál i jedenáct novinek
Zlínské divadlo zahajuje sezonu. Na diváky čeká opravený sál i jedenáct novinek
foto: Kuba Jíra

Zlínský kraj – Městské divadlo zahajuje 78. sezonu. Právě o tomto víkendu už přivítalo své první diváky v nově zrekonstruovaném hledišti Velkého sálu. Včera, tedy v sobotu 9. září proběhl slavnostní Galavečer s vyhlášením výsledků divácké ankety Aplaus, kterou divadlo každoročně vyhlašuje a v níž mohou diváci hlasovat pro nejoblíbenější herečku, herce a inscenaci. Dnes nahlédnou zájemci do divadelního zákulisí v rámci Dne otevřených dveří.
Do Velkého sálu se po úpravách usadí celkem 556 diváků oproti původním 687. Komfortní sedadla jsou laděna do modré barvy, speciální celoplošná kobercová krytina zase do šedého odstínu. Rekonstrukce se dotkla také osvětlení, vznikly nové uličky po stranách horního pořadí, nově vybavené jsou také lóže. Svá čestná místa mají v hledišti autor projektu budovy MDZ, architekt Miroslav Řepa, a cestovatel Miroslav Zikmund, dlouholetý předplatitel divadla.

První premiérou nové sezóny bude inscenace Špína od významného současného maďarského dramatika a režiséra Bély Pintéra. Diváci ji poprvé uvidí 23. září. Následovat budou říjnové premiéry – ve Velkém sále Pohádka o stvoření a Musica podruhé ve Studiu Z. Dalšími plánovanými tituly jsou Scapino, Kytice, Mistrovská lekce, UTÁNKÉPZÉS ITTAS VEZETŐKNEK aneb Rekondiční terapie pro opilé řidiče, Tři mušketýři, Dub, Ženy pod tónem.

Na jaře se pak chystá bonusová lahůdka, společný projekt s Filharmonií Bohuslava Martinů EGBDF – hra zlínského rodáka Toma Stopparda.

Zdroj: MDZ

Zuzana Gregůrková