Zámek Vsetín ovládne vůně dálek a dobrodružství
Zámek Vsetín ovládne vůně dálek a dobrodružství
foto: Muzeum regionu Valašsko

Vsetín – Povídání známého cestovatele Honzy Husáka o dvou výpravách do Maroka a Jordánska odstartuje letošní cyklus Muzea regionu Valašsko s názvem Cestovatelské úterky. Akce proběhne 23. listopadu od 17 hodin v zámku Vsetín. Druhou plánovanou přednášku tohoto týdne se známým cestovatelem Josefem Formánkem pořádající agentura Tak Jinak z důvodu aktuálních epidemiologických omezení zrušila.
   Profesí středoškolský učitel a programový pracovník Muzea regionu Valašsko Honza Husák před časem absolvoval dva nízkonákladové tripy do arabských zemí, které přiblíží v rámci zhruba hodinové přednášky nazvané Maroko a Jordánsko. Můžete se těšit na poutavé povídání i spoustu krásných fotografií. Kromě jiného se dozvíte, jaký je rozdíl mezi Berberem a Beduínem, jak se pije beduínská whisky a zdali se vyplatí vloupání do skalního města Petra. Další akce v rámci cyklu Cestovatelské úterky: 7. prosince Valašsko z lufta, 18. ledna Bulharsko: Od hor k moři, 15. února Alpské variace (vždy od 17 hod.).
   Muzeum regionu Valašsko upozorňuje, že na základě nových nařízení vlády musí po účastnících akce starších 12 let požadovat potvrzení o bezinfekčnosti – děti do 18 let a osoby s kontraindikací k očkování RT-PCR test starý nejvýše 72 hodin, dospělí potvrzení o očkování nebo prodělané nemoci COVID 19. Děkujeme za pochopení!
   V pátek 26. listopadu měla v Mramorovém sále zámku proběhnout i přednáška známého spisovatele a cestovatele Josefa Formánka. Pořádající agentura Tak Jinak se ji ale vzhledem k aktuální situaci rozhodla zrušit. Informace pro ty, kteří si již zakoupili vstupenku, najdete na stránkách www.muzeumvalassko.cz.
Jiří Koňařík, propagační pracovník Muzea regionu Valašsko