Výstava Interfotoklub Vsetín 2020 se přesouvá na léto
Výstava Interfotoklub Vsetín 2020 se přesouvá na léto
foto: Muzeum regionu Valašsko, p. o.

Vsetín – V neděli 31. ledna mělo na vsetínském zámku proběhnout slavnostní zahájení výstavy 31. ročníku mezinárodního fotografického bienále Interfotoklub Vsetín 2020. Organizátoři z Domu kultury Vsetín a Muzea regionu Valašsko se ale po zvážení aktuální epidemiologické situace a nepříznivých vyhlídek na následující období rozhodli přesunout výstavu na pozdější termín, konkrétně od 22. června do 12. září 2021.
   „Rozhodnutí o změně termínu nebylo jednoduché. Soutěž připravujeme již od začátku roku 2020. Příjem fotografií, hodnocení poroty, vyhlášení výsledků, realizace výstavy a její otevření pro veřejnost na sebe navazují v rámci předem daného časového harmonogramu. Navíc výstava probíhá souběžně v Galerii Stará radnice a ve výstavních prostorách v Muzeu regionu Valašsko na zámku Vsetín. Termíny tedy musíme plánovat společně minimálně s ročním předstihem. Sjednocujeme také otevírací dobu obou výstavních prostor a přizpůsobujeme provozní režim Galerie Stará radnice. Takže věcí, které do sebe musí zapadnout, je více. Ale vzhledem k prestiži výstavy a jejímu významu pro naše město jsme neváhali a díky skvělé spolupráci s pracovníky muzea se nový termín povedlo rychle najít,“ přiblížil za pořadatele soutěže produkční pracovník Domu kultury Vsetín Zdeněk Holoubek.
   Nový termín slavnostního zahájení výstavy a předání ocenění za nejlepší fotografie, které byly vybrány porotou v rámci mezinárodního bienále Interfotoklub Vsetín 2020, je naplánován na neděli 20. června 2021, tradičně v Mramorovém sále zámku Vsetín. Nejlepší fotografové tak nepřijdou o možnost převzít si svá ocenění přímo z rukou pořadatelů i prezidenta soutěže Jindřicha Štreita.
   „Myslím si, že v současné situaci změna termínu výstavě prospěje a diváci, kteří ji navštěvují pravidelně, ocení možnost vychutnat si fotografie v klidu a bez omezení. Pro návštěvníky, kteří cestují do Vsetína za poznáním našeho regionu během letní turistické sezóny, bude tato krásná výstava, která ke Vsetínu historicky patří, určitě také zajímavým zpestřením,“ dodala Olga Méhešová, kurátorka a historička umění Muzea regionu Valašsko.
Jiří Koňařík, propagační pracovník Muzeum regionu Valašsko, p. o.