Vyrazte o svátcích do Muzea regionu Valašsko
Vyrazte o svátcích do Muzea regionu Valašsko
Jan Frydrych foto: MRV

Vsetín - Plánujete, jak nejlépe strávit volné dny mezi nadcházejícími svátky? Můžete třeba vyrazit s rodinou či přáteli do muzea na zámek Vsetín. Čekají vás krásné vánoční výstavy, rozsáhlá expozice o Valašsku, nová rytířská herna v Templářském sklípku či kouzelný výhled ze zámecké věže.
   Zámek Vsetín bude „o svátcích“ uzavřen pouze od 23. do 26. prosince a v pondělí 30. prosince. Během ostatních dnů, včetně Silvestra i Nového roku, bude otevřeno v běžném režimu, tedy od 9 do 17 hodin.
   Návštěvníci si mohou vybrat z trojice následujících výstav: Perníčky (16. 11. 2019 – 23. 2. 2020) – historie perníku a perníkářského řemesla nejen na Valašsku. K vidění jsou starodávné formy i současně výtvory cukrářek z regionu a studentek vsetínské SOŠ Josefa Sousedíka. Jan Frydrych: Skleněné objekty (24. 11. 2019 – 12. 1. 2020) – prohlédněte si objekty z broušeného optického skla od světově uznávaného mistra Jana Frydrycha, jehož práce vlastní přední světové galerie i známé osobnosti jako manželé Clintonovi nebo zpěvák Elton John. Skleněné Vánoce (7. 12. – 19. 1. 2020) – současné i historické baňky z Irisy, díla sklářského umělce Josefa Divína a jeho studentů ze Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské ve Val. Meziříčí.
   Projít si můžete rovněž stálé expozice Živá paměť regionu, Galerie majitelů, Templářský sklípek (nově rozšířen o rytířskou hernu pro malé i velké rytíře), Příroda hrou či Bankovky z celého světa. Otevřena bude i vyhlídka v zámecké věži, odkud máte jako na dlani celé město i okolní kopečky. Více na www.muzeumvalassko.cz.
Jiří Koňařík, propagační pracovník Muzeum regionu Valašsko, p. o.