Vyfoťte to pravé Valašsko
Vyfoťte to pravé Valašsko

Valašsko - Muzeum regionu Valašsko vyhlašuje 5. ročník soutěže pro amatérské fotografy Valašsko – můj domov. Snímky můžete zasílat do konce června. Pro nejlepší autory jsou připraveny zajímavé ceny a možnost prezentovat své práce na výstavě.
   Soutěž je vypsána ve dvou věkových kategoriích – děti do 15 let a dospělí a mládež nad 15 let. V obou lze posílat fotografie na téma Příroda (krajina, zvířata, květiny, hmyz, atd.) nebo Lidé a kultura (stavby, lidé, zvyky či tradice). „Snímky musí pocházet výhradně z Valašska a jeden soutěžící jich může poslat maximálně pět,“ upozornil hlavní organizátor soutěže Pavel Mašláň.
   Uzávěrka je 30. června. Fotografie posílejte buďto v elektronické podobě na e-mail maslan@muzeumvalassko.cz (minimální velikost souboru je 1.5 MB) nebo vytištěné ve formátu A3 na adresu Muzeum regionu Valašsko, Horní náměstí 2, Vsetín 755 01 (poznámka Fotosoutěž). „K fotografiím připojte svoji adresu, název a místo, kde byl snímek pořízen,“ doplnil Mašláň.
   Soutěžní snímky zhodnotí odborná porota a vybere tři nejlepší z každé kategorie, jejichž autoři obdrží zajímavé ceny. Nejzdařilejší snímky 5. ročníku soutěže Valašsko – můj domov budou vystaveny od 7. srpna do 1. listopadu na vsetínském zámku. Více na www.muzeumvalassko.cz.
Jiří Koňařík, propagační pracovník Muzeum regionu Valašsko, p. o.