Vsetínský fotoklub na třech výstavách
Vsetínský fotoklub na třech výstavách

Vsetín - Sto fotografií si mohou lidé prohlédnout na desáté výstavě Fotoklubu Vsetín, která byla zahájena ve středu 4. července v Galerii Stará radnice. Sedmnáct členů tam vystavuje snímky, jež vznikly v předchozím roce.
   Výstava není monotematická. „Každý z členů fotoklubu má nějaký motiv, na který se zaměřuje a jenž pak na fotografiích představí veřejnosti,“ pozval na akci František Novotný ze vsetínského fotoklubu.
Přehlídka snímků v Galerii Stará radnice není jedinou, jež se o prázdninách koná. „Nyní v Galerii Po schodech na Dolním náměstí instalujeme už devátou výstavu klubu Foto Q. Je multižánrová a vernisáž se koná ve čtvrtek dvanáctého července,“ řekl František Novotný.
   Třetí výstava letních měsíců byla tematicky zaměřená na Vsetínský Krpec a konala se ve foyeru kina Vatra. Fotografie zde umístěné byly ohlédnutím za předchozími ročníky tohoto mezinárodního folklórního festivalu.
   K výčtu letošních výstavních aktivit klubu patří i jubilejní výstava fotoklubu ve vsetínském zámku, která se konala začátkem roku, a na níž členové představili práce zaměřené na prezentaci fotoklubu.
„Za deset let získal Fotoklub Vsetín prestižní postavení. Tvorba jeho členů je na velmi vysoké úrovni a díky jejich činorodosti máme zachyceny nejrůznější části našeho města nebo okamžiky života v našem městě,“ přiblížila místostarostka Simona Hlaváčová.
   Ze soutěže Moravskoslezského mapového okruhu, jehož se letos zúčastnilo jedenáct fotoklubů, získal Vsetín druhé místo. V soutěži čtrnácti klubů mapového okruhu Český ráj získal Fotoklub Vsetín rovněž druhé místo.
   Autoři z klubu se individuálně úspěšně účastní fotografických soutěží v České republice i mezinárodních salonů, kde získávají řadu prestižních ocenění.
Alexandra Buršíková, tisková mluvčí MěÚ Vsetín