Vsetínské kulturní léto nabídne ve čtvrtek 19. července country kapelu Gympleři
Vsetínské kulturní léto nabídne ve čtvrtek 19. července country kapelu Gympleři

Vsetín - Koncert vsetínské country kapely Gympleři nabídne vsetínský dům kultury ve čtvrtek 19. července na Dolním náměstí. Akce se koná v rámci Vsetínského kulturního léta. První tóny skupiny se rozezní v sedm hodin večer.
   Vsetínské Gymplery není třeba publiku dlouze představovat. „Hrají moderní i tradiční americké country sedmdesátých a osmdesátých let s důrazem na vícehlasé vokály. Osmičlenná kapela interpretuje původní tvorbu, tvoří ji americké country melodie s českými texty vlastními i četnými přáteli z širšího okolí kapely dodanými,“ přiblížila Klára Blažková z domu kultury.
   Vsetínské kulturní léto pravidelně představuje během prázdninových měsíců zajímavé hudební interprety a kapely různých žánrů. Na každou hudební produkci navazují divácky oblíbená letní kina.
Tento čtvrtek od půl desáté večer se mohou návštěvníci těšit na americký superhrdinský film Thor: Ragnarok z loňského roku natočeného podle motivů postavy Thora od Marvel Comics.
„Poslední červencový čtvrtek bude hrát na Dolním náměstí čtyřčlenná pražská kapela Cold Cold Nights kolem Jakuba Jiráska, která se zvukoveˇ pohybuje na pomezí post rocku, indie folku a ema,“ řekla Klára Blažková.
   V srpnu Vsetínské kulturní léto přivítá trio špičkových hudebníků z Manchesteru, které funguje od roku 2012 pod názvem Western Valley Hotclub. Pochází z Velké Británie a stylově se dá jejich repertoár charakterizovat jako gypsy jazz/western swing a slyšet jsou i vlivy country či bluegrassu. Kvalitu jednotlivých členů dokazují např. ocenění Britský country muzikant roku 2010 pro Simona Bradyho a 2011 pro Gaynor Sutcliffe.
   Dále se představí pop-soul-jazz-funky formace Naty and Gents z Valašské Polanky, nebo písničkářka Kaya z podhůří Jizerských hor, která se objevuje na české folkové scéně třetím rokem, i když rámec folku přesahuje svým projevem, texty i používáním looperu ve své hudbě. O hudební tečku léta se postará 30. srpna místní kapela Veselá bída, která se drží netradičního pojetí tradičních lidových písní.
„Koncerty Vsetínského kulturního léta a promítání letního kina se uskuteční vždy jen v případě příznivého počasí,“ doplnila Klára Blažková z domu kultury.
Alexandra Buršíková, tisková mluvčí MěÚ Vsetín