Vizovické Trnkobraní doplní folklorní a dechový festival i odpoledne pro děti
Vizovické Trnkobraní doplní folklorní a dechový festival i odpoledne pro děti
Vizovjánek. foto: vizovjanek.cz

Zlínský kraj, Vizovice - Letošní 51. ročník Vizovického Trnkobraní, které se v areálu likérky Rudolf Jelínek uskuteční 17. a 18. srpna, doplní i bohatý program ve městě. V sobotu 18. srpna místní Sokolovna ožije folklorním a dechovým festivalem.
   O den později se na Masarykově náměstí uskuteční hudební a zábavné odpoledne nejen pro děti. Organizátorem těchto akcí je Dům kultury Vizovice.
„Folklorní festival i zábavné odpoledne pořádáme víc než deset let. Chtěli jsme připravit program pro Vizovjany, kteří se do areálu likérky nechystají. Všechny tyto akce jsou zdarma," upřesnila vedoucí Domu kultury Vizovice Jiřina Trlicová.
   Folklorní a dechový festival odstartuje v sobotu v 10 hodin a zahájí jej soubor valašských písní a tanců Vizovjánek s cimbálovou muzikou Ocún. Postupně pak v Sokolovně vystoupí šest hudebních uskupení. "Mezi nimi je například dechová hudba Krajanka, která svým programem připomene sté výročí vzniku Československa," vyzdvihla Jiřina Trlicová. Návštěvníci se mohou těšit také na Olympic revival, KántryBend či Fackink Freakz. Na hřišti za Sokolovnou bude řemeslný jarmark, představí se místní myslivecký spolek, děti se mohou těšit na skákací hrad, horolezeckou stěnu či malování na obličej. Celý program doprovodí zábavné třídění odpadů se společností EKO-KOM.
   Nedělní hudební a zábavné odpoledne na Masarykově náměstí odstartuje ve 13 hodin Skupina Maxíci, nejmenší děti jistě potěší klaun Brdík, dříve narozené pak vystoupení Rockových lišáků či kapely Darrock. Po celou dobu si návštěvníci budou moci vyzkoušet tvoření se stavebnicí Seva.
   Vizovické Trnkobraní je jednou z největších hudebních událostí letní festivalové sezóny. Multižánrová kulturní přehlídka zahrnuje vystoupení špiček české a slovenské hudební scény na dvou pódiích; doplňuje ji divadelní scéna, kinokavárna i dětský koutek. Tradiční součástí festivalu je soutěž v pojídání švestkových knedlíků. Hlavním tahákem letošního 51. ročníku je vystoupení ostravského písničkáře Jaromíra Nohavici. Do poloviny 90. let býval pravidelným účastníkem Vizovického Trnkobraní, pak se ale na dlouhou dobu odmlčel. Na Trnkobraní se tak vrací po dlouhých 21 letech, v areálu vystoupí v sobotu 18. srpna.
Irena Frolová, Zlin.cz