Valašský dvojkoncert nabídne Pavla Tabáska s Partyjou a vsetínskou Nocu
Valašský dvojkoncert nabídne Pavla Tabáska s Partyjou a vsetínskou Nocu
Plakát. foto: Hyzak

Vsetín - Srdečně zveme na Valašskem protknutý hudební večer, který se koná ve čtvrtek 28. března od 19.00 hodin v malém sále Domu kultury Vsetín.
   Hudba bez sloganů? To je Pavel Tabásek. Vznik jeho doprovodné kapely se datuje od roku 2006, kdy hrála ve složení: Pavel „Tabásek“ Kovář (kytary, zpěv), Honza Ondrušek (klávesy, vokály), Marek Bogar (basa, vokály) a Libor Jandík (bicí). Společně odehráli celou řadu koncertů jak na velkých festivalech, tak i v menších klubech. V roce 2011 se kapela zúčastnila festivalu Zahrada 2011, kdy se kromě kategorie kapel přihlašuje Tabásek také coby písničkář. Na festivalu samotném kapela obsadila 5. místo a Pavel Tabásek místo druhé. V roce 2012 Pavel Tabásek získává v Jindřichově Hradci v soutěži písničkářů hlavní cenu „Krtka“. V roce 2015 následovalo v pořadí druhé kapelové CD „Můžeme plout“ a v roce 2018 vydává Pavel Tabásek solovku „Do vlastních rukou“. V současné době na klávesy s kapelou hraje Vojtěch Kozubík.
   Dalším aktérem vsetínského dvojkoncertu je NOCA – seskupení valašských hudebníků kolem Marie Davidové, zdánlivě nenápadné zpěvačky a textařky. V písních Marie nezakrývá své folklórní kořeny. Background, o který se opírá, jí tvoří zkušení muzikanti a aranžmá jednotlivým songům sluší, jako nová voňavá bílá košile s modrými krajovými ornamenty. Obsazení: Marie Davidová (zpěv, kytara), Aleš Mrnuštík (basová kytara), Hana Škarpová (violoncello), Pavel Ištvánech (piano) a Monika Hrdinová (perkuse).
   Vstupné: 100 Kč předprodej, 130 Kč v den akce. Předprodej vstupenek probíhá na pokladně kina Vatra a on-line na www.dkvsetin.cz.
Mgr. Klára Blažková, PR Manager Dům kultury Vsetín s r. o.