V sobotu proběhne „Běh rodným krajem Emila Zátopka“
V sobotu proběhne „Běh rodným krajem Emila Zátopka“

Rožnov – V sobotu 22. září 2018 startuje již 16. ročník „Běhu rodným krajem Emila Zátopka“- memoriálu olympijského vítěze.
   Akce „Běh rodným krajem Emila Zátopka“ je věnován odkazu slavného atleta a nejlepšího olympionika 20. století Emila Zátopka. Koná se pravidelně nejbližší sobotu k jeho narození, což bylo 19. 9. 1922. Ve stejný den se narodila i jeho manželka, paní Dana Zátopková.
   Start běhu je v rodném městě Emila Zátopka, Kopřivnici, v 11.00. O startovní výstřel každého ročníku závodu se stará paní Dana Zátopková, a to za přítomnosti členů Českého klubu olympioniků a Českého olympijského výboru.
   Cíl běhu je ve 22,3 km vzdáleném městě Rožnově pod Radhoštěm ve Valašském muzeu v přírodě, kde je na Valašském Slavíně místo posledního odpočinku Emila Zátopka. V Dřevěném městečku Valašského muzea v přírodě probíhá slavnostní vyhlášení vítězů a předání cen, kterého se účastní členové Českého klubu olympioniků spolu s Danou Zátopkovou, zástupci Českého olympijského výboru a pozvaní hosté.
   Součástí Běhu rodným krajem Emila Zátopka je běh pro děti, který se pod názvem Běh dětí Kopřivnicí koná v parku E. Beneše v Kopřivnici. Na programu je i tradiční Lidový běh pro širokou veřejnost. Běh dětí spojený s doprovodným programem a soutěžemi se bude odehrávat v městském parku v Rožnově pod Radhoštěm.
Podrobný popis závodu:
Rožnov pod Radhoštěm – Den města Rožnova p. R. s Během rodným krajem E. Zátopka
Místo konání: městský park, Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm - Dřevěné městečko (vstupné do areálu Dřevěného městečka pro návštěvníky v tento den zdarma)
8.45 hod. – zahájení prezentace na běhy dětí (městský park)
12.00 – v rámci kulturního programu vystoupí od 12.00 Swingový orchestr Bedřicha Pukavce z Příbora
11.30 – 13.30 hod. – doprovodný program pro děti, soutěže budou od hudebního altánku v parku do Valašského muzea
12.10 – 14.00 hod. – doběh závodníků do cíle v Dřevěném městečku
od 14.00 hod. slavnostní vyhlášení vítězů za účasti hostů na komorním amfiteátru
   Podrobné informace o závodu získáte http://beh-roznov.koprivnice.org/
   Pořadateli závodu jsou: Město Kopřivnice, Město Rožnov pod Radhoštěm, Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, Regionální muzeum v Kopřivnici, TJ Rožnov pod Radhoštěm, Atletický klub Emila Zátopka Kopřivnice, Středisko volného času Rožnov p. R. Akce se koná pod záštitou hejtmanů Zlínského a Moravskoslezského kraje.
VMP