Sobota ve Vrátnici: Slim Cessna’s Auto Club (USA) a Václav Havelka
Sobota ve Vrátnici: Slim Cessna’s Auto Club (USA) a Václav Havelka
foto: TKA

Rožnov – Sobota 29. června 2024 - 20:00 - Vrátnice

Originálně pojatá směsice rock’n’rollu, drsného blues, tradiční country, gospelu, punku a gotiky, či tzv. folku noire.

20:00 Vaclav Havelka plus hosté ze SCAC
21:00 Slim Cessna's Auto Club

Gothic americana, country goth, country-punk, gothabilly, alt-country'n'gospel, ale třeba také soundtrack ke knihám Cormaca McCarthyho – to jsou jen jedny z mnoha přívlastků, jimiž bývá styl této démonické skupiny označován. Tady však opravdu pozor, protože omylu by se dopouštěl ten, kdo by se SCAC znažil angažovat na nějaké bluegrassové jamboree. Nic proti, ovšem hymnické songy Auto Clubu balancují mezi hlubokou rurální tradicí a punkovým přístupem, mezi upřímnou vírou a neustálým bojem s vášněmi – prostředky možná jsou druhu country & western, ale vnitřní rozervanost zde shledáte nikoliv nepodobnou spíše té, co např. u Joy Division či The Gun Club...

Slim Cessna's Auto Club byl před časem označen serverem Pitchfork – a tuto tezi přejímali např. i ve SPINu – za nejlepší koncertní kapelu alternativní Ameriky. Dobrá, to sice jsou velká slova, ovšem co tato parta předvedla na všech svých dosavadních vystoupeních třeba jen v Praze, Brně či na festivalech Colours of Ostrava, MišMaš Party či Boskovice toto tvrzení jednoznačně a bez výjimky vždy potvrdilo. Mark "Slim" Cessna a Munly J. Munly, dva obrovsky charismatičtí frontmani se v kontinuálním dialogu neustále přetahují o pozornost publika, jejich role nejsou nijak pevně určené, oba si dokáží svůj prostor obhájit a také pohlídat.Vyšinutá kázání obou vůdčích reverendů střídají zpěvné refrény, drtivé slovní eskapády "odlehčují" trylky country vyhrávek, někdy jemných, jindy zas často pěkně zboostřených, to aby nebylo pochyb, že nejsme někde v poklidných nížinách kolem Nashvillu, nýbrž na větrných pláních poblíž Denveru, v Coloradu, v drsných horách Skalistých.

Václav Havelka je hudebník, písničkář a aktivista. S hudební tvorbou zacˇal koncem 90. let minulého století, nejdrˇíve jako zpeˇvák, pozdeˇji i jako kytarista. Jeho kmenovým projektem je kapela Please The Trees, již založil společně se členy táborských post-rockerů Some Other Place v roce 2005. V současné době chystá sólové album, prvním po sedmnáctileté pauze od posledního alba pod pseudonymem selFbrush.

Vstupné : předprodej 300 Kč, v den akce a na místě 350 Kč. Předprodej od 26. 3. 2024 v sídle Téčka, v TIC nebo online

TKA