Filmové melodie v podání zlínské filharmonie si podmanily publikum na platformě 14|15 BAŤOVA INSTITUTU
Filmové melodie v podání zlínské filharmonie si podmanily publikum na platformě 14|15 BAŤOVA INSTITUTU
foto: Krajský úřad Zlínského kraje

Zlínský kraj – Úterní večer 18. června patřil charitativnímu koncertu MOVIE NIGHT - Filharmonie pod širým nebem, kde se návštěvníci, kteří dorazili na platformu 14|15 BAŤOVA INSTITUTU, mohli zaposlouchat do známých melodií z filmů Superman, Jurský park, E. T. Mimozemšťan, Harry Potter, Forrest Gump, Titanic, Ledové království, Aladin a dalších.

movie night koncert filharmonie 18062024

Do hlediště pod širým nebem si přišlo koncert poslechnout téměř patnáct set lidí. Návštěvníci byli výkonem Filharmonie Bohuslava Martinů pod vedením dirigenta Jakuba Kleckera nadšeni, za což hudebníky odměnili dlouhými ovacemi vestoje.

Charitativní koncert se konal pod záštitou statutární náměstkyně hejtmana Zlínského kraje Hany Ančincové, která odpovídá za sociální oblast, a radní pro oblast kultury a školství Zuzany Fišerové. „Výtěžkem ze vstupného, který dosáhl částky 141 200 korun a příspěvky, které vhodili návštěvníci do kasiček, podpoříme Charitu Valašské Klobouky a organizaci Podané ruce – osobní asistence, konkrétně její zlínskou pobočku. Všem, dárcům chci za jejich příspěvek ze srdce poděkovat,“ uvedla statutární náměstkyně hejtmana Hana Ančincová.

„Velmi děkuji všem, kteří se podíleli na uspořádání koncertu a věřím, že pro návštěvníky to byl nevšední kulturní zážitek, který se jim vryl do paměti. Jsem přesvědčena, že zlínští filharmonici díky němu získali řadu nových příznivců,“ řekla krajská radní pro oblast kultury Fišerová.

Pořadateli koncertu byl 14|15 Baťův institut, p. o., Filharmonie Bohuslava Martinů, o. p. s. a Zlínský kraj. Akce se konala s finanční podporou statutárního města Zlína.

Neméně zajímavý koncert pod širým nebem se na stejném místě uskuteční ve středu 4. září, kdy zde od 19 hodin zazní slavné hity Mamma Mia, Dancing Queen, Super Trouper, Fernando, The Winner Takes It All a další na open air koncertu ABBA SYMPHONIC SHOW v podání Filharmonie Bohuslava Martinů a česko-slovenského hudebního uskupení Happyband Orchestra.

Mgr. Vladimír Dostálek, Krajský úřad Zlínského kraje