Poznejte Vrbenskou ulici objektivem času
Poznejte Vrbenskou ulici objektivem času
foto: Muzeum regionu Valašsko

Val. Meziříčí – Vrbenské ulici je věnován další díl úspěšného cyklu besed nad starými snímky a osudy ikonických míst Valašského Meziříčí. Akce proběhne v sobotu 9. března od 17 hodin na zámku Kinských. Průvodcem Vám tentokrát bude sběratel fotografií Jindřich Zeť.

Oblíbený seriál, který organizuje Muzeum regionu Valašsko ve spolupráci se správci Facebook skupiny Valašské Meziříčí objektivem času, už návštěvníky provedl řadou známých míst města. První letošní díl představí ulici, jež sice leží na pravém břehu Rožnovské Bečvy, tedy na krásenské straně řeky, vždy ale patřila k „levobřežnímu“ Valašskému Meziříčí.

„Zavzpomínáme na osudy zdejších živnostníků a obyvatelek nejznámějších – Gabry a Málinky, které na této ulici vyrůstaly. Připomeneme si, proč se ulici přezdívá Meziříčské Benátky a čím se zabýval proslulý klan Machainů. Budeme rádi, když také Vy přinesete vlastní snímky a vzpomínky,“ uvedla kurátorka akce Ivan Spitzer Ostřanská z Muzea regionu Valašsko.

Účastníci se mohou těšit na známé i dosud nepublikované snímky Vrbenské ulice a zasvěcený výklad sběratele historických fotografií Jindřicha Zetě. Další podrobnosti na www.muzeumvalassko.cz nebo Facebooku a Instagramu @muzeumregionuvalassko.

Jiří Koňařík, propagační pracovník Muzea regionu Valašsko