Nenechte si ujít Veselé vánoční hody a Dětské městečko
Nenechte si ujít Veselé vánoční hody a Dětské městečko
Plakát.

Vsetín - Adventní čas zpestří i další programy, během nichž si lidé mohou užít sváteční atmosféru. Součástí adventního času jsou Veselé vánoční hody, které začaly včera v pondělí 17. a skončí v sobotu 22. prosince.
   „Připraveno máme šedesát stánků s vánočním zbožím. Změna oproti předešlým letům je, že budou trhy prodlouženy o jeden den. V programu vystoupí jak profesionální kapely, například Yo Yo Band, Fleret a Poutníci a regionální soubory a skupiny,“ vylíčila Petra Vaňková ze vsetínského domu kultury s tím, že jak profesionální kapely, tak ty místní, budou mít připraven program s vánoční tématikou.
Jarmarku mohou využít obyvatelé města nejen k setkání s přáteli, ale i k nákupu posledních dárků. „Centrum Vsetína také provoní punč, svařák nebo medovina, které k vánoční atmosféře neodmyslitelně patří, ale také sladké a slané pokrmy či klobásky a sýry. Na pořádek a klidný průběh na náměstí Svobody budou dohlížet vsetínští městští strážníci,“ řekl místostarosta Pavel Bartoň.
   Tradiční součástí adventního času je Dětské vánoční městečko, které se uskuteční ve čtvrtek 20. a v pátek 21. prosince. „Je určeno k předvánočnímu prodeji zboží, které vyrobí a nakupujícím nabídnou děti. Výtěžek je určen na charitativní účely, peníze poputují na podporu rodiny, které mají rodinu s dítětem se zdravotním postižením,“ sdělil místostarosta Pavel Bartoň.
Alexandra Buršíková, tisková mluvčí MěÚ Vsetín