Na skladby Beatles v klasickém kabátě láká další koncert Cyklu komorních koncertů
Na skladby Beatles v klasickém kabátě láká další koncert Cyklu komorních koncertů
foto: DK Vsetín

Vsetín – Dům kultury Vsetín srdečně zve na již druhý koncert z letošního Cyklu komorních koncertů, který diváky opět naladí na populární notu. V programu se představí smyčcové kvarteto mladých profesionálních hudebníků s názvem Yolo Kvartet se svým pořadem „Beatles ve fraku“. Kultovní pecky populární britské skupiny v klasickém provedení si mohou diváci vychutnat v úterý 21. února od 18:30 v Mramorovém sále vsetínského zámku.

„Letošní komorní cyklus je dramaturgicky laděn populárněji. První koncert přinesl filmovou hudbu, nyní se můžeme těšit na skladby legendárních Beatles v klasickém kabátě,“ zve na koncert Eva Hennelová, dramaturgyně Cyklu komorních koncertů z Domu kultury Vsetín. Yolo Kvartet slibuje ty nejlepší z nejlepších písní kultovní kapely The Beatles – mezi více než dvaceti skladbami v průběhu večera zazní Lady Madonna, Yesterday, Hey Jude, Hello Goodbye, Yellow Submarine či proslulá skladba Help.

„Houslista Jan Drbohlav diváky v průběhu večera seznámí se zajímavými informacemi ke každému z populárních hitů,“ prozradila Eva Hennelová. Diváci se tak například dozvědí, jak se původně jmenovala a komu byla věnována píseň Hey Jude nebo kdy Paul McCartey složil legendární píseň Yesterday. Yolo Kvartet vystoupí ve složení Alexander Hledík, Jan Drbohlav, Evžen Konstantinov a Anežka Kyselková.

„Koncert začne tradičně v 18:30 v Mramorovém sále Zámku Vsetín. Chybět nebude ani entrée v podání žáka ze ZUŠ Vsetín nebo ZUŠ Kostka,“ dodává dramaturgyně cyklu Hennelová.

Vstupné: 250 Kč, děti do 15 let a senioři 150 Kč

Mgr. Veronika Ježíková, DK Vsetín