Muzeum regionu Valašsko je zpět
Muzeum regionu Valašsko je zpět
foto: Muzeum regionu Valašsko, p. o.

Valašsko - Bezmála dva měsíce trvalo podzimní uzavření objektů Muzea regionu Valašsko, které si vynutila celostátní opatření proti šíření koronaviru. Od čtvrtku 3. prosince platí mírnější pravidla, a tak mohou opět otevřít své brány veřejnosti. Oblíbené adventní programy sice letos nebudou, muzeum ale prodlužuje úspěšné podzimní výstavy a chystá i další zajímavá lákadla pro dospělé i děti.

Zámek Vsetín
   Vsetínský zámek je otevřen každý den mimo pondělí od 9:00 do 17:00 hodin. Až do 26. ledna 2021 probíhá atraktivní výstava o historii valašských hospod Ve stínu pípy. Muzeum se rovněž rozhodlo prodloužit dvojici výstav Nevítaní návštěvníci a Valašsko, můj domov, které měly končit v listopadu, ale spousta z Vás si je kvůli koronavirové uzávěře nestihla prohlédnout. Návštěvníky čeká i stálá expozice o Valašsku a další lákadla jako Templářský sklípek s rytířskou hernou, krásná vyhlídka z 60 m vysoké věže či Akvárium řeky Bečvy.

Zámek Lešná u Valašského Meziříčí
   Lešenský zámek lze navštívit denně mimo pondělí od 9:00 do 16:00 hodin. Sezona končí v neděli 20. prosince, do té doby si můžete prohlédnout zdejší historické interiéry se vzácnými dobovými prvky a mobiliářem rodiny Kinských z 19. století, úspěšnou interaktivní výstavu Barevný svět či zdejší vyhlášený zámecký park, který má své kouzlo za každého ročního období. Spoustu zábavy nabízí i environmentální herna pro děti.

Hvězdárna Vsetín
   Hvězdárna Vsetín je v provozu každý pracovní den od 9:00 do 15:00 hodin. Můžete si prohlédnout kopuli s dalekohledy a další vnitřní i venkovní prostory, včetně zdejší meteorologické stanice ČHMÚ. Součástí exkurze je i pozorování Slunce. Každý pátek, od 17:00 do 19:00 hodin, navíc probíhají Večerní astronomická pozorování a hvězdárna plánuje i mimořádné pozorování. Nese název Velká konjunkce Jupiteru se Saturnem. Proběhnout má v pondělí 21. prosince od 16:30 hodin. Stejně jako u všech ostatní pozorování se ale uskuteční pouze za vhodných podmínek.

Nebojte se do muzea
   Abychom uchránili zdraví našich návštěvníků, připravujeme všechny potřebná opatření proti šíření koronaviru. Zároveň upozorňujeme, že program se může měnit na základě aktuální epidemiologické situace. Informace najdete na stránkách www.muzeumvalassko.cz a Facebooku @muzeumregionuvalassko.
Jiří Koňařík, propagační pracovník Muzeum regionu Valašsko, p. o.