Malířky Vránová a Pernicová se Vsetínu představí na společné výstavě nazvané Pomíjivost
Malířky Vránová a Pernicová se Vsetínu představí na společné výstavě nazvané Pomíjivost
foto: DK Vsetín

Vsetín – Duben přinese do Galerie Stará radnice výstavu dvou významných umělkyň z regionu. Výtvarnice Marie Vránová a Zuzana Pernicová svou společnou výstavu zastřešily heslem protínajícím jejich tvorbu: „Pomíjivost“. Ke slavnostnímu zahájení, které proběhne ve středu 3. dubna v 17 hodin, si autorky přizvaly spisovatelku, básnířku a textařku Waranu Psavomereckou. Výstavu bude možné zhlédnout v otevírací době galerie až do 5. května.

Dvě malířky, které se potkaly na Fakultě výtvarných umění v Brně a žijí ve Zlínském kraji, budou ve vsetínské Galerii Stará radnice vystavovat poprvé, a to rovnou v rámci společné výstavy. „Marie Vránová a Zuzana Pernicová pro svou výstavu zvolily název Pomíjivost, kterou považují za průsečík své tvorby,“ uvedl za pořádající Dům kultury Vsetín Zdeněk Holoubek. Zuzana Pernicová ve své tvorbě odkazuje k tématu člověka jako individuality, poznávání sebe sama, vztahování se k ostatním i překonávání samoty prostřednictvím lidských interakcí. Marie Vránová nachází východiska v cestách krajinou, přírodě a jejích proměnách, přírodních cyklech i lidských zásazích.

Pomíjivost nalézají autorky nejen ve vztazích, komunikaci, či gestech Zuzany Pernicové, ale také v zachycení momentu, času, který postupně mění v prach to, co vytvořila ruka člověka či přírody v tvorbě Marie Vránové. „Vernisáž očekávané výstavy doprovodí host, kterým je autorka hudebních textů, básní i lyrických próz Warana Psavomerecká, známá například z podcastu Hustej psáč, nebo autorského YouTube kanálu Waranasounds,“ doplnil s pozváním na slavnostní zahájení Zdeněk Holoubek. Výstavu bude možné zhlédnout v otevírací době Galerie Stará radnice vždy od úterý do neděle od 14 do 17 hodin, a to až do 5. května.

Mgr. Veronika Ježíková, DK Vsetíín