Klarinetové kvarteto Cantarina Clarinete míří do Rožnova
Klarinetové kvarteto Cantarina Clarinete míří do Rožnova
Holky s klarinety alias kvarteto Cantarina Clarinete předvedou svůj nátisk v Rožnově. foto: Promo

Rožnov - Kruh přátel hudby uvádí v úterý 13. března koncert v cyklu Večery s klasikou. Proběhne v koncertním sálu ZUŠ v Rožnově p.R. od 18 hodin.
   Klarinetové kvarteto Cantarina Clarinete vzniklo v říjnu 2011 na půdě Hudební a taneční fakulty Akademie múzických umění v Praze jako tvůrčí studentský projekt čtveřice mladých klarinetistek - Hana Tauchmanová, Jana Kadlecová Lahodná, Jana Černohouzová – klarinet, Věra Kestřánková – basklarinet. Z propojení hráčských kvalit s pěveckým nadšením se zrodil trefný název „zpívající klarinety“. Nejen vokální zvuky, ale i tóny klarinetu dokreslují výstižnost názvu, protože klarinet je znám svou nejbližší podobností k lidskému hlasu. Zvuk klarinetu dokáže vystihnout takřka každou náladu. Ať veselou či smutnou, cynickou, sarkastickou, hravou, žertovnou, romantickou, zasněnou. Žádný z dechových nástrojů nemá tak širokou paletu barev a nálad, jako je klarinet.
   Ve své koncertní činnosti rády čerpají z repertoáru původně určeného pro klavír, orchestr, swingovou kapelu a další nástroje. Repertoár tvoří klasické úpravy nejznámějších světových i českých skladeb barokního, klasicistního, romantického, populárního i jazzového charakteru, ovšem také vlastní úpravy populárních skladeb, které pro ně připravuje Věra Kestřánková.
   Kvarteto vystupovalo na rozmanitých akcích – např. Muzejní noc 2012, isaMusik festival v Rakousku (2012), Dvořákova Praha (2013), Hudba tisíců Mahler Jihlava (2014), na akcích pro nadaci „Nadání Josefa, Marie a Zdeňky Hlávkových“ a umělecky se pravidelně podílí na předávání profesorských titulů prezidentem ČR (2012, 2013).
   V rámci spolupráce se Základní uměleckou školou v Rožnově p. R. se představí žáci ZUŠ - klarinetový soubor WOODBAND.
   Vstupné v předprodeji: 100 Kč, v den akce a na místě: 150 Kč. Prodej v T klubu, v TIC nebo online.
TKA