Kapela minus123minut slibuje energické vystoupení
Kapela minus123minut slibuje energické vystoupení

Val. Meziříčí - Na začátku listopadu dorazí do legendárního sklepení česká kapela minus123minut, která se před dvěma lety vrátila na hudební scénu. Sílu jejich koncertního vystoupení si mohou návštěvníci vychutnat v pátek 2. listopadu od dvaceti hodin. Vstupenky jsou stále v předprodeji.
   Trojice muzikantů zpěvák, kytarista a autor písní Zdeněk Bína, baskytarista a textař kapely Frederik Janáček a výjimečný bubeník Dano Šoltis se po několikaleté pauze vrátili na koncertní pódia. Stále platí, že jejich síla spočívá především v živých energických koncertech, které jsou z velké části tvořeny improvizací. Žádný koncert tak není dvakrát stejný. Jejich hráčské umění hraničí s genialitou a při svém comebacku si vytyčili jasné cíle: získat ke svým stávajícím fanouškům i publikum, které je nezažilo, oslovovat svojí hudbou co nejpestřejší spektrum posluchačů, navázat na své úspěchy v Evropě, a především šířit svým uměním radost. 
   Minus123minut předtím působili v letech 1996–2009. Vydali pět alb a obdrželi cenu Anděl za Objev roku v roce 1999. Hráli na předních českých festivalech a vyprodávali kluby u nás i na Slovensku. Jako jedna z mála tuzemských kapel slavili úspěchy také v zahraničí, kde odehráli kolem dvou set koncertů v klubech a na festivalech v Holandsku, Polsku, Francii, Spojených státech Amreických nebo v Anglii.
   Vstupenky na koncert kapely minus123minut v meziříčském M-klubu jsou k dostání v předprodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a také online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.
Ondřej Smolka, PR Manager KZ VM p.o.