Kam vyrazit tento týden v regionu: Zábava, umění i Sněhurka na ledě
Kam vyrazit tento týden v regionu: Zábava, umění i Sněhurka na ledě

Zlínský kraj - I tento týden Zlínský kraj ožije zajímavými kulturními akcemi. Vladimír Hron v Uherském Brodě, Filharmonie Bohuslava Martinů ve Zlíně nebo muzikál Sněhurka na ledě na zimním stadionu ve Zlíně. To je jen zlomek akcí, které můžete v průběhu tohoto týdne a o víkendu navštívit.
   Pobavit se můžete ve čtvrtek 11. října v 19.00 v Uherském Brodě, kde ve zdejším Domě kultury vystoupí bavič Vladimír Hron se svým pořadem 50 odstínů hudby.
Tento týden si přijdou na své i milovníci vážné hudby, jelikož ve čtvrtek 11. října zahájí Filharmonie Bohuslava Martinů ve Zlíně v 19.00 pod vedením nového šéfdirigenta Tomáše Braunera koncertní sezonu pro abonentní cyklus A. Koncert je věnován především tvorbě českých hudebních skladatelů – učitelů a žáků. Těšit se můžete na koncertní předehru Othella Antonína Dvořáka, orchestrální suitu Radúz a Mahulena, Dvořákova žáka Josefa Suka, nebo na Koncert pro dva klavíry a orchestr od Bohuslava Martinů, který zahrají přední čeští klavíristé Miroslav Sekera a Daniel Wiesner.
   V Muzeum J. A. Komenského v Uherském Brodě se uskuteční přednáška na téma Shakespearovy hrdinky. Martin Hilský pojednává o nejvýraznějších ženských postavách tohoto autora. Začátek bude v pátek 12. října od 17.00.
   Ti, kteří dávají přednost výtvarnému umění, nechť zavítají v sobotu 13. října v 17.00 do Zvonice na Soláni, zde se koná XIII. Valašský salón výtvarných umělců. Tato tradiční oblíbená akce na Vsetínsku představuje setkání výtvarných umělců se vztahem k Valašsku a Soláni s veřejností. Návštěvníkům budou přiblíženy kvality autorů, kteří zde, ve valašských krajích, žijí.
   I letos Zimní stadion Luďka Čajky ve Zlíně ožije muzikálem Sněhurka na ledě v sobotu od 17.00. V roli prince se představí krasobruslař Tomáš Verner, vítěz Mistrovství Evropy 2008 a několikanásobný mistr republiky a v roli Sněhurky si zatančí Ivana Buzková, mistryně republiky v krasobruslení z let 2006 a 2007.
  Druhý říjnový týden se nabízí příležitost provětrat létající draky na Drakiádě v Bystřici pod Hostýnem, zde se budou pouštět od 14.00. Součástí programu je i mnoho soutěží.
   Ti, kdo ještě nenavštívili Arcibiskupský zámek v Kroměříži, mají možnost až do 28. října. Koná se zde prohlídka části knihovny biskupa Karla z Lichtensteinu-Castelcorna. K vidění jsou zde svazky přivezené ze Salcburku, vybrané knihy z oborů teologie, práva, lékařství a svobodných umění.
Jitka Galetková