Kam na víkend? Do Rožnova
Kam na víkend? Do Rožnova
Co třeba kaskadérské vystoupení čtyřkolek? foto: Plakát.

Rožnov - Den muzeí, Jaro na dědině a koncert BROLNu ve Valašském muzeu v přírodě, divadélko pro děti v městské knihovně nebo Festival chutí, vína a dobré pohody. To jsou akce připravené v Rožnově p.R. na tento víkend.
   V pátek 18.5. a v sobotu 19.5. probíhá v Rožnově pátý ročník Festivalu chutí, vína a dobré nálady. Na Meziříčské ulici budete moci ochutnat vína a speciality různých italských regionů. V sobotu je pro nejmenší připraveno malování na obličej a klaun Hopsalin.
   Valašské muzeum v přírodě zve v pátek 18.5. na Den muzeí. Až do 17,00 hodin je volný stup do areálu Dřevěné městečko a součástí akce jsou také komentované prohlídky expozice Jak jde kroj, tak se stroj.
   V sobotu 19.5.2018 můžete především s dětmi zamířit do areálu Valašská dědina, kde je připraven pořad nazvaný Jaro na dědině. Při své májové procházce se setkáte s hospodyní či hospodářem, kteří vám rádi otevřou chalupy, a vy budete moci přihlížet dříve běžným činnostem,  které se dnes již povětšinou z našich životů vytratily. Pozorovat můžete například baču při výrobě prvního ovčího sýra, ochutnáte něco z tradiční kuchyně, například pohanková jídla a k vyzkoušení bude například tradiční výroba provazů. V doprovodném programu se představí slovenský soubor Limbora a zazní písně v podání Dívčího pěveckého uskupení z daleka i z blízka.
   Na parkovišti u městského koupaliště proběhne v sobotu 19.5. v 16,00 hodin kaskadérské vystoupení na čtyřkolkách. Akce je součástí erpeer Motopárty, která v Rožnově probíhá ve dnech 18.-20.5.2018.
   Městská knihovna Rožnov p.R. připravila na sobotu 19.5. představení loutkového divadélka Rolo. Pohádka pro nejmenší s názvem O dráčku, který se bál začíná v budově knihovny v 10,00 hodin.
   V neděli 20.5.2018 proběhne v Janíkově stodole Valašského muzea v přírodě od 13,30 soutěžní koncert dětských interpretů lidové písně a následně na koncert Brněnského rozhlasového orchestru lidových nástrojů (BROLN), který začne v 17:30 hod.
Mgr. Tomáš Gross, tiskový mluvčí MěÚ Rožnov p. R.