Již po šestadvacáté bude areál Dřevěného městečka patřit mistrům cechu pekařského!
Již po šestadvacáté bude areál Dřevěného městečka patřit mistrům cechu pekařského!

Rožnov - Od roku 1994 slaví každoročně pekařští mistři svůj svátek ve Valašském muzeu v přírodě. Oslava práce a zručnosti pekařského řemesla „Pekařská sobota“ se uskuteční v areálu Dřevěného městečka v sobotu 13. července. Po celý den budou moci návštěvníci ochutnávat pečivo od 18 zúčastněných pekařských firem.
   Pekařští mistři z blízkého i širšího okolí se celý rok připravovali, aby do Rožnova přivezli to nejlepší pečivo i cukroví. Odborná porota bude vybírat z přihlášených vzorků vynikající chleba a rohlík. Pozornost malých i velkých upoutá dopolední trojboj pekařských mistrů v netradičních disciplínách (běh s trakařem a třemi pytli mouky – S troškou do mlýna; běh na chůdách s pekařskou nůší na zádech – Přes hory a doly; běh s plným půllitrem piva na lopáři – O pekařský půllitr). Výstavka pečiva proběhne na Radnici.
   „Po celý den budou moci návštěvníci nejen ochutnávat z široké nabídky pekařských výrobků, ale připraven je i bohatý kulturní program. Na pódiu u rybníčka vystoupí Dechová hudba BYSTŘIČANKA z Valašské Bystřice a komorní amfiteátr uvítá Folklorní soubor JAVOŘNA z Rožnova pod Radhoštěm a TOMÁŠE KOČKA a Orchestr“, uvedl Jindřich Ondruš, generální ředitel.
   Která pekárna peče ten nejlepší chleba či rohlík? Vybrat nejlepší pekárnu a ohodnotit ji hlasovacím kuponem může každý účastník. Vyhlášení vítězů odborné i laické soutěže proběhne od 14.00 na komorním amfiteátru.
   Vůně čerstvého chleba se letos bude linout z chlebové pece Billova domu v Dřevěném městečku.
PROGRAM DNE:
9:00 otevření areálu
10:00 slavnostní zahájení
10:30 otevření výstavky pečiva na radnici
10:30 - 12:00 pekařský trojboj - soutěž pekařských mistrů v netradičních disciplínách
10:30 - 13:00 Dechová hudba Bystřičanka z Valašské Bystřice - pódium u rybníčka
13:00 - 14:00 vystoupení Folklorního souboru Javořina z Rožnova pod Radhoštěm 
14:00 - 15:00 vyhlášení vítězů odborné i laické soutěže - komorní amfiteátr
15:30 - 16:30 vystoupen Tomáše Kočka a Orchestru - komorní amfiteátr
Vstupné na akci:
Základní: 100,- Kč/osoba
Snížené: 80,- Kč/osoba
Dětské: 50,-Kč/osoba
Rodinné: 200,- Kč/osoba
VMP