Ivo Cicvárek v Domě kultury představí novou formaci Živo
Ivo Cicvárek v Domě kultury představí novou formaci Živo
foto: DK Vsetín

Vsetín – Staronová kapela nazvaná krátce a výstižně Živo zahraje svou novou písničkářskou tvorbu i folkrockové songy z letos vydaného alba Morytáty a Romance. Koncert kapely ve složení Ivo Cicvárek, Radim Grünwald a Jakub Lutner se koná ve čtvrtek 8. prosince od 19 hodin v Malém sále Domu kultury ve Vsetíně.

„Klavír, kytara, bicí a samply se proplétají, bouří, utěšují. Tři výborní muzikanti baví sebe i publikum vzájemnou hudební komunikací,“ slibuje folkrockovou podívanou Cicvárkova kapela Živo, která vznikla na základech projektu Velký svět. Pod novou značkou v letošním roce vydalo trio muzikantů album Morytáty a Romance, na kterém hostoval například kytarista Norbi Kovács, violoncellista Pavel Čadek či zpěvačky Markéta Tulisová, Lada Šimíčková nebo Veronika Bartošová. Píseň Ostrovní romance si s triem Živo na novém albu zazpíval Robert Křesťan. „Základem je písničkářská výpověď a nadčasová písňová forma podaná s aranžérskou vynalézavostí,“ láká na poslech alba i koncert Cicvárek s kapelou.

Talentovaný muzikant ve vsetínském Domě kultury vystoupil naposledy před devatenácti lety. „Cicvárek v Malém sále Domu kultury zahrál naposled v roce 2003 jako host pravidelného pořadu Folkování pod Žamboškou,“ uvedla produkční Eva Hennelová. Folkování pod Žamboškou byl hudební pořad, v němž se každý druhý měsíc téměř s železnou pravidelnosti představovalo tenkrát začínající duo Žamboši a hosté.

Předprodej na vsetínský koncert kapely Živo začne ve čtvrtek 24. listopadu.

Mgr. Veronika Ježíková, DK Vsetín