Folklorní soubory z Indie, Itálie a Srbska pozvou na Liptálské slavnosti
Folklorní soubory z Indie, Itálie a Srbska pozvou na Liptálské slavnosti
foto: DK Vsetín

Vsetín – Příležitost ke strávení folklorního odpoledne nabídne Pozvánka na Liptálské slavnosti ve čtvrtek 18. srpna od 16 hodin. Tři zahraniční soubory v Panské zahradě předvedou své umění a zároveň pozvou na 53. MFF Liptálské slavnosti 2022. Těšit se můžeme na indický, italský a srbský folklor.

„Jsme moc rádi, že můžeme po tříleté odmlce opět oživit tuto dlouholetou spolupráci s pořadateli Liptálských slavností a představit zahraniční hosty i u nás na Vsetíně. Letos se můžeme v Panské zahradě těšit na soubory z Indie, Itálie a Srbska,“ raduje se ze spolupráce a zve na folklorní odpoledne Zdeněk Holoubek, produkční vsetínského Domu kultury.

Své hudební a taneční tradice v programu v Panské zahradě představí profesionální taneční skupina „Rangsagar Performing Arts“ z Indie, která aktivně pracuje na propagaci indické kultury a pyšní se mnoha prestižními oceněními na národní i mezinárodní úrovni.

Temperamentní italské tance a písně do Panské zahrady přiveze folklorní skupina „Giuseppe Moffa“ působící v městečku Riccia v regionu Molise, který se nachází severovýchodně od Neapole. Srbský folklor přiblíží kulturně-umělecká společnost „Gradimir“ působící v Bělehradu.

Letošní třiapadesáté Liptálské slavnosti se v Liptále konají od 17. do 22. srpna. Na festivalu účinkují stovky tanečníků, zpěváků a lidových hudebníků z tuzemska i mnoha cizích zemí. Kromě hostů z Itálie, Indie a Srbska letošní folklorní festival přivítá také soubory ze Slovenska nebo z Mexika.

Mgr. Veronika Ježíková, DK Vsetín