Filharmonie Bohuslava Martinů zpestří podzimní program
Filharmonie Bohuslava Martinů zpestří podzimní program
foto: Plakát

Val. Meziříčí - Opět po roce se Valašské Meziříčí dočká koncertu velkého symfonického tělesa. V prostorách Amfiteátru v parku zámku Kinských zahraje v neděli 16. září od 15 hodin zlínská Filharmonie Bohuslava Martinů a jako i v předchozích letech nabídne jedinečný zážitek pod širým nebem. Vstupenky jsou v předprodeji již nyní.
   Filharmonie Bohuslava Martinů zahrála v příjemném prostředí meziříčského Amfiteátru již několikrát, vždy se skvěle složeným programem, který představuje skladby světových
i domácích velikánů vážné hudby. Filharmonie nese jméno jednoho z největších světově uznávaných českých skladatelů a na prezentaci jeho díla se zaměřuje již od šedesátých let.
   V programu, který si připravila na podzimní koncert konaný v rámci Dnů města Valašské Meziříčí, uvede Lašské tance Leoše Janáčka, a to Starodávný I. a II., Požehnaný, Dymák, Čeladenský a Pilky a dvě skladby z pera Antonína Dvořáka. A to Slovanské tance op. 46 a op. 72 a Symfonii č. 9 e moll „Z Nového světa“. V případě nepříznivého počasí, které pořadatele již párkrát postihlo, se koncert uskuteční v prostorách velkého sálu Kulturního zařízení v zámku Žerotínů. Držitelé abonentek Koncertního předplatného mají možnost zakoupení výhodné vstupenky.
   Vstupenky v předprodeji lze pořídit v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí nebo online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.
Ondřej Smolka, PR manager Kulturního zařízení města Valašského Meziříčí