Dolní náměstí ožije zpěvnými písněmi Darebandu
Dolní náměstí ožije zpěvnými písněmi Darebandu
foto: DK Vsetín

Vsetín – V pořadí již čtvrtý koncert hudebního cyklu Vsetínské kulturní léto bude patřit kapele Dareband. Populární vsetínský band vystoupí na Dolním náměstí ve Vsetíně 30. června od 19 hodin. Na koncertu zazní osvědčené pecky, ale i nové písně z připravovaného alba.

„Čtvrtý koncert přinese zlidovělé písničky Jury ‚Dareby‘ Václavíka s domácí kapelou Dareband. Věřím, že si užijeme parádní koncert pod širým nebem na Dolním náměstí,“ řekl dramaturg Zdeněk Holoubek ze vsetínského Domu kultury.

Folk-folklorní Dareband hraje zpěvné písně obohacené jedinečnými, vtipnými a srozumitelným texty z dílny akordeonisty Jury Václavíka. Valašská kapela ve složení Jiří „Dareba“ Václavík, Martin Mrlina, Daniel Káčer a Michal Burda v letošním roce začíná shromažďovat nové písně na další, v pořadí už sedmou desku.

„Vsetínské kulturní léto je v plném proudu a my jsme rádi, že můžeme opět po roce ve spolupráci s Domem kultury nabídnout pestrý program. Všechny Vsetíňany i přespolní srdečně zveme na koncerty a v letních měsících také na promítání letního kina,“ pozval na cyklus také místostarosta města Vsetína Pavel Bartoň.

Vsetínské kulturní léto přináší v průběhu letních měsíců dvanáct venkovních koncertů a osm promítání letního kina. Koncerty se konají vždy ve čtvrtek v 19 hodin na pódiu na Dolním náměstí ve Vsetíně. Ve čtvrtek 7. července se bude konat koncert nové kapely z Valašské Polanky Few Flowers a také první promítání – letní kino nabídne film Poslední noc v Soho.

Vstup na koncerty a promítání Vsetínského kulturního léta je volný. V případě nepříznivého počasí se koncert nekoná.

Mgr. Veronika Ježíková, DK Vsetín