Do Rožnova na Josefský jarmark
Do Rožnova na Josefský jarmark

Rožnov - V pátek 15. a v sobotu 16. března se na Masarykově náměstí v Rožnově p. R. uskuteční tradiční Josefský jarmark. Jeho součástí bude nejen pestrá nabídka zboží, ale také bohatý doprovodný program.
   Více než stovka prodejců a k tomu vystoupení cimbálové muziky Radegast nebo hudební skupiny NOCA .To je jen část nabídky, kterou pořádající T klub – kulturní agentura pod záštitou města Rožnov p.R. připravila na tradiční Josefský jarmark. Masarykovo náměstí tak už na konci tohoto týdne ožije velkým jarmarečním ruchem.
   Slavnostní zahájení je připraveno na páteční desátou hodinu, kdy přítomné Rožnovany pozdraví paní místostarostka Kristýna Kosová, jáhen Josef Svoboda a ředitel T klubu – kulturní agentury Jakub Sobotka, poté vystoupí se svým kulturním programem děti ze Základní školy Videčská.
   Tím nejdůležitějším na jarmarku je ovšem nabídka jarmarečního zboží. „Množství prodejců po oba dny nabídne tradiční jarmareční zboží například s velikonoční tématikou, ale také keramiku, svíčky, kytice, květinové vazby, sýry, perníčky, výrobky ze dřeva, masné výrobky, množství občerstvení a mnoho dalšího,“ doplnil Pavel Jakubík z rožnovského TKA, který má na starosti produkci jarmarku.
Páteční program jarmarku ukončí koncert hudební skupiny Shape the cat. V sobotu se v rámci programu představí cimbálová muzika souboru Bača a po ní bude následovat Swingový orchestr Bedřicha Pukovce, který letošní první jarmark na Masarykově náměstí uzavře. Po oba dny bude pro děti jako vždy stánek s tvořivou dílnou.
   Městská policie upozorňuje na částečné omezení provozu a parkování v době konání jarmarku. „Část Masarykova náměstí bude pod dobu jarmarku uzavřena pro veškerou dopravu. Zároveň po oba dny jarmarku platí schválená výjimka ze zákazu konzumace alkoholických nápojů, což znamená, že návštěvníci jarmarku starší 18 let můžou na Masarykově náměstí konzumovat alkoholické nápoje,“ řekl ředitel Městské policie Rožnov Aleš Pilař.
Jitka Porubová, MěÚ Rožnov p. R.