Divadlo dětem přinese muzikálovou pohádku o Sněhové královně v ledovém království
Divadlo dětem přinese muzikálovou pohádku o Sněhové královně v ledovém království
foto: DK Vsetín

Vsetín – Další sezóna divadelního cyklu Divadlo Dětem je v plném proudu. V neděli 6. listopadu v 16 hodin nás čeká už druhé představení cyklu. Tentokrát se můžeme těšit na muzikálovou pohádku „Sněhová královna v ledovém království“ v podání hostujícího Metropolitního divadla z Prahy. Představení pro malé diváky a jejich rodiče a prarodiče se tradičně uskuteční v Divadle v Lidovém domě ve Vsetíně.

„V ledovém království na konci světa žije zlá Sněhová královna, která má srdce z ledu. Jednoho dne, když se prohání jako mrazivá meluzína nad Královstvím slunce, zahlédne prince Kryštofa, který si ze sněhu staví sněhuláka. A když mu nabídne náruč stříbrného prachu a celé království z ledu, očarovaný Kryštof se nechá unést do jejího království,“ přibližují divadelníci děj muzikálové pohádky na motivy příběhu dánského pohádkáře Hanse Christiana Andersena. Když Kryštofa začnou hledat jeho dvě sestřičky, zažijí na cestě plno dobrodružství a zajímavých setkání. Pohádku „Sněhová královna v ledovém království“ režírovala nejznámější autorka českých muzikálových pohádek Dana Bartůňková.

„Druhé představení cyklu Divadlo Dětem se ponese v muzikálovém duchu a jistě potěší malé i velké diváky,“ doplnil Zdeněk Holoubek, dramaturg divadelního cyklu pro děti z Domu kultury Vsetín. Předprodej vstupenek na představení běží od 24. října na pokladně Kina Vatra nebo na webových stránkách Domu kultury. „Také v letošním roce platí benefit v podobě symbolického vstupného pro doprovod dítěte v ceně 1 Kč,“ dodal dramaturg Holoubek.

Mgr. Veronika Ježíková, DK Vsetín