Divadlo Dětem navodí vánoční atmosféru představením „Jak Andělíček Koledníček Vánoce prožil
Divadlo Dětem navodí vánoční atmosféru představením „Jak Andělíček Koledníček Vánoce prožil
foto: DK Vsetín

Vsetín – Další inscenace z cyklu Divadlo Dětem naladí malé i velké diváky na vánoční atmosféru. Hostující Divadlo Cylindr z Prahy přijede do Divadla v Lidovém domě ve Vsetíně s představením Jak Andělíček Koledníček Vánoce prožil. V něm děti provede vánočními dny a představí vánoční tradice a zvyky. Třetí představení cyklu se bude konat v neděli 11. prosince od 16 hodin.

„Jestlipak víte, kdo je Andělíček Koledníček? Nevíte? Tak my vám prozradíme, že je to takový malý a trochu popletený Andílek, který vás zavede do středověku,“ zvou na představení divadelníci z pražského Divadla Cylindr. V zábavné a dobrodružné hře se bude zpívat, hrát i povídat o mnoha vánočních zvycích z dob minulých. Andělíček Koledníček dětem také zahraje na různé středověké nástroje. „A budete-li chtít, můžete si i vy takový středověký hudební nástroj vyzkoušet a zahrát si na něj,“ lákají divadelníci.

„Prosincové představení Divadla Dětem je vánočně laděno. Věříme, že malí diváci se svými rodiči prožijí v divadle krásnou třetí adventní neděli,“ dodal Zdeněk Holoubek, dramaturg z Domu kultury Vsetín. Předprodej vstupenek na představení bude spuštěn 28. listopadu na pokladně Kina Vatra i na webových stránkách Domu kultury. „Také v letošním roce platí benefit v podobě symbolického vstupného pro doprovod dítěte v ceně 1 Kč,“ dodal dramaturg Holoubek.

Mgr. Veronika Ježíková, DK Vsetín