Na Vsetínském Majálesu zahrají písničkář Thom Artway, zpěvačka Berenika Kohoutová i Kapitán Demo
Na Vsetínském Majálesu zahrají písničkář Thom Artway, zpěvačka Berenika Kohoutová i Kapitán Demo
foto: DK Vsetín

Vsetín – Další ročník Vsetínského Majálesu je tady. Trojice českých populárních hudebníků se na pódiu na náměstí Svobody vystřídá v pátek 24. května od 17 hodin. Program věnovaný oslavě studentského života odstartuje písničkář Thom Artway, oblíbené songy na pódiu vystřihne zpěvačka a herečka Berenika Kohoutová. Večer uzavře se svou hip-hop- rapovou satirou Kapitán Demo. Tradiční událost připravuje Dům kultury Vsetín.

„Letos se na Majálesu svezeme na bezstarostné a zábavné hudební vlně,“ láká na květnovou akci Zdeněk Holoubek, produkční vsetínského Domu kultury a dramaturg festivalu. Line-up letos představí mladého písničkáře s kapelou, oblíbenou zpěvačku i vtipálka v převleku. „Thom Artway i Kapitán Demo nedávno vydali nová alba, doplní je Berenika Kohoutová a třeba dojde milá zlatíčka i na stojky,“ říká s úsměvem Zdeněk Holoubek.

Thom Artway vydal v únoru třetí studiové a zároveň první česky zpívané velmi osobní a optimistické album. Nové písně přinesou akustické kytary, jemné aranže, ale i velké synťáky. „Věřím, že se v řadě písní posluchači ztotožní s texty a že jim třeba nějaká z nich pomůže kráčet životem dál,” říká k nové desce Thom Artway. Angličtinu však zpěvák úplně neopouští, a tak třeba zazní i nejznámější pecka „I Have No Inspiration“.

Česká zpěvačka a herečka Berenika Kohoutová boří žebříčky hitparád, hraje ve známém divadle Studio DVA i v celovečerních filmech. Její práce je ověnčena cenami, mimo jiné Thalií, Českým lvem a několika Anděly. Na Vsetínský Majáles přiveze kapelu i své vtipné pohodové písníčky.

„Letošní Majáles uzavře alter ego českého muzikanta Jiřího Buriana – Kapitán Demo,“ představil závěrečný bod nabitého programu Zdeněk Holoubek. Kromě nových písní z alba „Všechno v pořádku, chutnalo Vám?“, které Kapitán Demo vydal v listopadu, jistě zazní i dnes již notoricky známé hitovky obtloustlého milovníka luxusu. „Vsetínský Majáles proběhne na pódiu na náměstí Svobody a vstup na akci je jako každý rok volný,“ dodal závěrem Zdeněk Holoubek.

Mgr. Veronika Ježíková, DK Vsetín