Cikánský boxer bude zápasit v dubnu
Cikánský boxer bude zápasit v dubnu
foto: Promo

Val. Meziříčí - Také program předplatného Nový divadel v M-klubu byl přerušen proti epidemiologickými opatřeními. A tak se na monodrama Cikánský boxer v podání herce, moderátora, improvizátora a uznávaného zdravotního klauna Filipa Tellera můžeme těšit na jaře. Příběhu o přátelství, které bylo v Třetí říši zakázané bude patřit čtvrtek 8. dubna 2021 od 19. hodin.
   Poprvé do Valašského Meziříčí zavítá herec a komik Filip Teller. Divákům přijede představit německé monodrama spisovatelky Rike Reinigerové z roku 2011 Cikánský boxer. Dílo, jež v české premiéře uvádí na prknech brněnského Buranteatru, je inspirováno životním osudem hannoverského boxera, mistra Německa v polotěžké váze z roku 1933 Johanna Trollmanna zvaného Rukelie.  Ten se stal roku 1933 mistrem Německa v polotěžké váze. Titul mu však byl později kvůli jeho romskému původu odebrán. Svůj poslední zápas Johann Trollmann absolvoval jako karikatura „árijského“ boxera s odbarvenými blond vlasy a napudrovaným obličejem. V roce 1943 byl zavražděn v koncentračním táboře Neuengamme.
   Filip Teller je mimo jiné absolvent někdejšího Ateliéru autorského herectví a pohybového divadla na brněnské AMU. Známější je spíše jako bavič a průvodce vlastním pořadem Tel lor Show. Jeho autorskou prvotinou je inscenace balancující na pomezí one man show a divadelní zpovědi – Inspirováno láskou. Společně s kolegou Pavlem Serišem absolvovali úspěšné turné s autorským kusem Čecháčci a Čoboláci, na který navázali pořadem Improvizace. V současnosti se Teller věnuje především psaní celovečerních stand up představení a her. Jeho nejnovější sólový kus nese název Reprodukce – stand up o rozhodnutí, které nelze vzít zpět.
   Cikánskému boxerovi bude předcházet divadelní dramatizace knihy Boss Babiš v podání Divadla RePublika v sobotu 6. února 2021. Jevištní rozhlasová reportáž o objevu zapadlé ostravské kapely Proton se stejnojmenným názvem v režii Divadla Vosto5 ve čtvrtek 11. února 2021 a tragikomedie pro dospělé a rodinné publikum Divadla Waxving s názvem Rok prasete. Loutky, živá hudba a poťouchlé podobenství o chamtivosti, spiknutí a tenkou čárou mezi šťastnou náhodou a naprostou katastrofou pohltí M-klub ve čtvrtek 11. března 2021.
   Vstupenky doporučujeme pořídit online na našich stránkách www.kzvalmez.cz. Jedná se o nejrychlejší a nejlepší způsob, při němž není, v případě zrušení akce, potřeba vyřizovat vrácení peněz za vstupné. To bude automaticky vráceno zpět na účet platícího. Další možností je klasické zakoupení vstupenky v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí.
Ondřej Smolka, PR Manager KZ VM p.o.