Bianca Rose, londýnská zpěvačka, která poráží strach ve svých skladbách
Bianca Rose, londýnská zpěvačka, která poráží strach ve svých skladbách
foto: Promo.

Val. Meziříčí - Poslední předzvěstí Jarních jazz-bluesových dnů na Malé scéně za oponou bude ve středu 20. února koncert londýnské soul-folkové zpěvačky Biancy Rose. V doprovodu českých muzikantů uvede ve Valašském Meziříčí skladby ze svého debutového alba. Koncert začne v 19.30 hodin.
   Na desetidenní české turné přijíždí britsko-jamajsko-nigerijská písničkářka Bianca Rose. Ta do hudebního světa vstoupila způsobem, který lze jednoduše popsat “bez námahy a uvolněným, prostě cool“. Dětství strávila na periferii Londýna za hudby Mahalie Jackson, Také six a dalších gospelových velikánů. Následně začala hrát a zpívat v babiččině kostele za doprovodu své sestry.
   Její přirozený talent vyniká při komentování světa a situací prostřednictvím písní a melodií, které jsou jedinečné a zároveň posluchačsky velmi vstřícné. Biančina hudba upoutala pozornost jak ve Velké Británii a Nizozemí, tak v USA, kde nahrávala a koncertovala v Los Angeles. Při zpěvu svých originálních písní o životě a lásce se buď doprovází sama na akustickou kytaru nebo ukulele, nebo využívá služeb některých londýnských nejtalentovanějších hudebníků. Na českém turné vystoupí v doprovodu českého kytaristy Adama Tvrdého a kontrabasisty Petra Dvorského.
   Po vydání svého debutového EP Truth and Tiny Tragedies v roce 2007 se londýnská soul-folková zpěvačka a skladatelka, inspirována ve své tvorbě takovými jmény jako jsou John Mayer, Nina Simone a Dinah Washington, stáhla do pozadí a psala písničky pro jiné hudebníky, třeba pro Annastasiu. Nyní se vrátila zpět do centra pozornosti, když vydala v lednu 2017 své debutové album No Fear Here.
Album bere milovníky hudby na cestu sebepoznání, sebelásky a nalézání odvahy. Bianca popisuje svou práci: „Tyto písně jsou útržky z lekcí, které mi udělil a stále uděluje život. Někteří lidé věří, že strach je něco, s čím bychom se měli naučit žít, nebo bychom jej měli dokonce použít jako motivaci k dosažení našich cílů.“ Ale rychle dodává: „Jsem přesvědčena, že strach je něco, co je třeba porazit. Já osobně se snažím denně hledat a ničit všechny stopy strachu a útlaku ve svém životě - je to pro mne jediný správný způsob, jak žít.“
   Vstupenky v TIC ve VM na www.kzvalmez.cz.
Ondřej Smolka, PR Manager KZ VM p.o.