Advent v Lešné u Valašského Meziříčí finišuje
Advent v Lešné u Valašského Meziříčí finišuje
foto: MRV

Lešná - V neděli 15. prosince proběhne na zámku Lešná u Val. Meziříčí velká akce s názvem O Vánocích… Na programu jsou adventní dílny, kostýmované prohlídky výstavy Vánoce na zámku a hraný příběh Nad Betlémem svítí hvězda.
   Prosinec na zámku Lešná se celý nese v duchu probíhajícího adventu. Týden před jeho začátkem odstartovala v objektu patřícím pod správu Muzea regionu Valašsko výstava Vánoce na zámku (potrvá do 22. prosince), která rozsvítila historické komnaty třpytem zhruba čtyř tisíc baněk ze vsetínské Irisy. K vidění jsou různé kolekce, plné rozličných tvarů a barev. Úžasný vizuální zážitek například nabízí instalace, v níž zhruba 600 ozdob visících ze stropu navozuje dojem vánoční oblohy se zářícími hvězdami.
   Součástí adventního programu v Lešné jsou i tématicky zaměřené tvořivé dílny. Poslední z nich proběhne v neděli 15. prosince v rámci velké zámecké akce s názvem O Vánocích… Začátek je tentokrát už v 10 hodin. Zájemci si budou moci až do 16 hod. přijít vyrobit vlastní betlém nebo navštívit výstavu v doprovodu průvodců, kteří jim povypráví zajímavosti o baňkách i dřívějších vánočních tradicích (poslední prohlídka proběhne v 15 hod.). Tečku za celou akcí udělá od 16 hod. vánoční příběh v podání ZŠ Starý Jičín nazvaný Nad Betlémem svítí hvězda.
   Adventní čas patří k nejkrásnějším obdobím roku. Zkuste i vy trochu zpomalit a přijít na zámek Lešná u Val. Meziříčí nasát trochu z té kouzelné atmosféry. „Všechny co nejsrdečněji zveme, přijďte si spolu s námi užít krásnou atmosféru blížících se Vánoc,“ pozvala jedna z kurátorek adventního programu v Lešné Marie Válková. Více na www.muzeumvalassko.cz.
Jiří Koňařík, propagační pracovník Muzeum regionu Valašsko, p. o.