Zloději ze supermarketů nebyli troškaři. Čeká je trestní stíhání
Zloději ze supermarketů nebyli troškaři. Čeká je trestní stíhání
Ilustrační foto

Zlínský kraj - Neuběhne den, aby nebyli strážníci aspoň jednou přivoláni do některého ze zlínských obchodů kvůli krádeži. Stejné to bylo i v minulém týdnu.
   V úterý 14. ledna odpoledne spěchala hlídka MP Zlín do provozovny v místní části Prštné, kde přistižený zloděj fyzicky zaútočil na pracovníka ostrahy.
   „Jak následně strážníci zjistili, jednalo se o čtyřicetiletého muže z Hluku, který si naskládal do tašky sýry a maso v celkové hodnotě přesahující 6 100 korun. Se zbožím pak prošel kolem pokladny, aniž by se obtěžoval zaplatit. Poté se dokonce neváhal pustit do potyčky s detektivem, který mu chtěl v krádeži zabránit. V nastalém souboji byl však pracovník ostrahy přeci jen úspěšnější,“ popsal událost mluvčí zlínské městské policie Pavel Janík.
   Hlídka zjistila, že tento muž se v prodejně pohyboval i předchozí den. Tehdy se jej sice nepodařilo chytit přímo při činu, ale měl společně se svým kumpánem odcizit sýry za 4 000 korun.
   „Strážníci muže podezřelého z přečinu krádeže omezili na osobní svobodě a následně jej předali k dalšímu šetření Policii ČR,“ uvedl Janík.
  O den později, ve středu 15. ledna večer, byla přivolána hlídka městských policistů do supermarketu v centru Zlína.
   Ostraha tam přistihla pětapadesátiletého muže z Prostějova, který se pokusil odejít bez placení s nákupem v hodnotě 2 500 korun. Strážníci zjistili, že dotyčný má u sebe schované další věci asi za 250 korun a k tomu spoustu jiného zboží, které zřejmě pocházelo z jiných obchodů v nákupním centru.
   „Třešničkou na pomyslném dortu pak bylo zjištění, že dotyčný byl pro obdobné protiprávní jednání v nedávné minulosti potrestán. A tak i tentokrát naplnil skutkovou podstatu přečinu krádeže,“ dodal Janík s tím, že zadrženého muže předali strážníci k dalšímu šetření hlídce republikové policie.
Irena Frolová, Zlin.cz