Zloděj vykradl přízemní byt ve Vsetíně
Zloděj vykradl přízemní byt ve Vsetíně
Zloděj pronikl do bytu oknem. foto: Ilustrační foto.

Vsetín - V době dovolených jsou mnohé byty delší dobu bez obyvatel. To je skutečnost, které využil zloděj při vloupání do bytu na jednom vsetínském sídlišti. Šel po penězích a špercích.
   Během několika dní do minulého pátku navštívil přízemní byt na vsetínském sídlišti nechtěný host. Využil chvíle, kdy majitelé nebyli delší dobu doma. Rozřízl síťku proti hmyzu, nezjištěným způsobem otevřel okno a začal hledat. Našel hotovost i šperky. Byt pravděpodobně opustil balkonovými dveřmi.
   Policisté zjistili, že se ztratily peníze a šperky v celkové hodnotě šedesát tisíc korun. Místo činu řádně ohledali a zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin krádež a porušování domovní svobody.
Zloději, kteří se zaměřují na vloupání do bytů, využívají právě dobu dovolených ke své nekalé činnosti. V jejich hledáčku jsou i byty v přízemí. U nich majitelé nechávají okna na ventilačku nebo nemají řádně zabezpečené balkony. To jsou případy, které zloději vyhledávají. Velkým pomocníkem proti těmto zlodějům je řádné zabezpečení nejenom těchto bytů a vchodových dveří do bytových domů. Důležitou prevencí je také všímavost a zájem ostatních obyvatel, aby se nikdo podezřelý do domu nedostal nebo se nepohyboval v jeho okolí.nprap.
Bc. Vladislav Malcharczik, mluvčí Policie ČR Vsetín