Zloděj skončil ve vazbě. Kradl především drogerii a potraviny
Zloděj skončil ve vazbě. Kradl především drogerii a potraviny
Ilustrační foto

Val. Meziříčí – Ve vazební věznici v Ostravě skončil v úterý 30. března dopoledne devatenáctiletý mladík z Valašskomeziříčska, který má na svědomí několik krádeží v obchodech. Za krádeže už byl trestán.
   V sobotu v osm večer přivolala ostraha do nákupního centra ve Valašském Meziříčí policisty, jelikož zadržela mladého muže, který odcizil v obchodě jídlo a cukrovinky za téměř 700 korun. Policisté zjistili, že je po mladíkovi vyhlášené pátrání, protože se nedostavoval k výslechu a byl nekontaktní při vyšetřování krádeží. Hlídka muže zadržela a odvezla do policejní cely. Mladý muž má na svědomí několik krádeží v drogeriích a potravinách především v Ostravě. Od loňského října do března odcizil věci jako holicí strojky, toaletní vody, zastřihovače vousů, potraviny a alkohol za nejméně 15 000 korun. Věci se vždy snažil prodat, protože potřeboval peníze na drogy, které užívá.
   Vyšetřovatelka ho v neděli obvinila z trestného činu krádeže, za který mu hrozí až tříletý trest odnětí svobody. Vzhledem k tomu, že byly u jmenovaného obavy, že se bude opět vyhýbat trestnímu stíhání, podala vyšetřovatelka podnět na návrh na vzetí do vazby obviněného, který soud dnes dopoledne akceptoval.
mjr. Mgr. Lenka Javorková, mluvčí policie ČR Zlín