Zlínský kraj zasáhly prudké bouřky. Vítr kácel stromy, voda zaplavila silnice i domy
Zlínský kraj zasáhly prudké bouřky. Vítr kácel stromy, voda zaplavila silnice i domy
foto: Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje

Zlínský kraj – Krajem se v neděli večer prohnaly silné bouřky a napáchaly značné škody. Díky prukému dešti se zvýšily hladiny vodních toků a voda se vylila z koryt do okolí. Na řadě míst zaplavila komunikace a přerušila dopravu. Jinde pronikla do domů a sklepů.

Silným větrem polámané stromy a popadané větve navíc komplikovaly silniční dopravu.

Hasiči do boje s živly nasadili desítky profesionálních a dobrovolných hasičů.

„Aktuálně zasahujeme hlavně na Kroměřížsku, Zlínsku a na Vsetínsku, kde řešíme od včerejší (30.6.2024) 17 hodiny více než 280 událostí. Jedná se zejména o zablokované silnice popadanými stromy a větvemi, ale také o vodu ve sklepech či domech,“ informoval mluvčí krajských hasičů Tomáš Svozil.

Na Valašsku hasiči evidují přes 30 událostí. Voda způsobila škody v Rožnově, Hovězí, Valašské Bystřici, Huslenkách i Novém Hrozenkově.

Podle údajů Českého hydrometeorologického ústavu se některé řeky dostaly na druhý stupeň povodňové aktivity. Jednalo se např. o Dřevnice v Kašavě na Zlínsku, Rusavu v Chomýži na Kroměřížsku a Juhyni v Rajnochovicích na Kroměřížsku. Hladiny těchto řek ale záhy poklesly na první stupeň. Na první stupeň povodňové aktivity vystoupala i několik dalších toků včetně Bystřičky nad stejnojmennou přehradou.

ev