Živil se výrobou a prodejem pervitinu. Muži hrozí až deset let za mřížemi
Živil se výrobou a prodejem pervitinu. Muži hrozí až deset let za mřížemi
Ilustrační foto

Zlínský kraj, Valašsko – V minulém týdnu zahájil vyšetřovatel z Oddělení obecné kriminality v Kroměříži trestní stíhání osmatřicetiletého muže ze Vsetínska a to pro trestný čin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Obviněný nejméně od poloviny roku 2020 do konce srpna 2022 vyráběl a distribuoval pervitin a marihuanu. K výrobě ale i distribuci psychotropních látek využíval především chatku v zahrádkářské kolonii na Kroměřížsku. Nejprve si však opatřil potřebné předměty, chemikálie a léky, které si pořizoval mimo jiné i v zahraničí. Poté vyrobil minimálně ve čtyřiceti pěti případech nejméně sto gramů pervitinu, který z části užil pro vlastní potřebu a z části prodal, zdarma předal či nabídl k užití. Této trestné činnosti se dopustil i přesto, že byl za obdobné jednání odsouzen k nepodmíněnému trestu odnětí svobody, kdy byl podmíněně propuštěn se zkušební dobou. Policisté provedli domovní prohlídku, při které byly nalezeny předměty určené k výrobě i distribuci omamných a psychotropních látek.

Muž byl v minulosti již osm krát soudně trestaný, zejména pro majetkovou trestnou činnost. Nyní mu hrozí až deset let za mřížemi. V současné době je ve Vazební věznici v Olomouci.

nprap. Ing. Barbora Balášová, Policie ČR Zlín