Ze stavebního válce zmizel hydromotor. Škoda je minimálně půl milionu
Ze stavebního válce zmizel hydromotor. Škoda je minimálně půl milionu
foto: Policie ČR Zlín

Zlínský kraj – Policisté z Fryštáku ve spolupráci s kriminalisty od víkendu prověřují krádež hydromotoru ze stavebního válce, který byl odstavený na staveništi za Fryštákem ve směru jízdy na Holešov v místě stavby dálnice R49 Fryšták – Hulín mezi odbočkami k místním částem Lukovské a Žabárna. Škoda, kterou zloděj způsobil, činí minimálně půl milionu korun. V případě jeho vypátrání a odsouzení mu hrozí až pětiletý trest odnětí svobody.

Stavební válec byl na tomto místě zaparkovaný v průběhu noci ze čtvrtka 20.10.2022 na pátek 21.10.2022. Když chtěl řidič stavebního stroje začít v pátek po šesté hodině ráno pracovat, zjistil, že nejde nastartovat. Při prohlídce potom uviděl, že uvnitř chybí hydromotor, který někdo neodborně odřezal. Vzhledem k tomu, že z kabelů stále ještě vytékal olej, pravděpodobně ke krádeži došlo nad ránem.

Pokud jste projížděli mezi Fryštákem a Holešovem v noci ze čtvrtka na pátek a všimli jste pohybu vozidla v místě stavby dálnice, nebo čehokoli jiného, co by mohlo policistům pomoci při pátrání po pachateli krádeže, volejte, prosím, na linku tísňového volání policie – 158.

Děkujeme.

por. Bc. Monika Kozumplíková, Policie ČR Zlín