Zase ta slivovice. Po havárii nadýchal téměř tři promile
Zase ta slivovice. Po havárii nadýchal téměř tři promile
Ilustrační foto

Zlínský kraj –V neděli po patnácté hodině usedl šedesátiletý muž po hojné konzumaci alkoholu příznačného pro tuto lokalitu do svého vozidla a chtěl zaparkovat na jiném místě. Jen shodou šťastných náhod se při jeho jízdě nikomu nic nestalo. Oznámení přijali policisté na lince 158 od svědka jeho nebezpečné jízdy.

Řidič konzumoval slivovici a pivo a odpoledne chtěl popojet se svým vozidlem. To se mu však nepodařilo. Nejprve narazil při jízdě vpřed do výdejního boxu zásilkové společnosti, poté začal couvat a narazil do zaparkované Škody Octavia. Nakonec zaparkoval na travnaté ploše v centru obce Kašava.

Dopravní policisté zjistili, že řidiči kolují v organismu téměř tři promile alkoholu, kdy výsledky dechových zkoušek byly 2,76 a 2,79 promile. Zadrželi mu proto na místě řidičský průkaz a další jízdu mu zakázali. Škoda, kterou způsobil, je předběžně vyčíslena na 15 tisíc korun. Muž je nyní podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu v případě odsouzení hrozí až tříletý trest odnětí svobody, peněžitý trest nebo zákaz řízení vozidel.

por. Bc. Monika Kozumplíková, Policie ČR Zlín