Za víkendovými dopravními nehodami stál i alkohol
Za víkendovými  dopravními nehodami stál i alkohol
Ilustrační foto

Val. Meziříčí, Rožnov – V sobotu po čtrnácté hodině došlo v katastru obce Rožnov pod Radhoštěm k havárii osobního automobilu. Dvacetiletý řidič při jízdě ze sedla Pindula nepřizpůsobil rychlost povětrnostním podmínkám a za hustého sněžení na zasněžené vozovce dostal smyk. Následně s vozem vyjel mimo komunikaci a pravým bokem vozidla narazil do stromu. Jeho spolujezdkyně při nehodě utrpěla poranění, které si vyžádalo lékařské ošetření. Dechová zkouška na alkohol byla negativní. Materiální škoda byla předběžně odhadnuta na 30 000 korun.
   V sobotu odpoledne havaroval ve Valašském Meziříčí pětačtyřicetiletý řidič osobního automobilu. Ten v levotočivé zatáčce na rozmezí ulic Hranická a Hřbitovní nezvládnul vozidlo a narazil do kovového zábradlí. Po příjezdu policejní hlídky se řidič podrobil dechové zkoušce na alkohol. Ta byla pozitivní s výsledkem 1,45 promile alkoholu. Řidič je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí až tříletý trest odnětí svobody. Materiální škoda byla předběžně odhadnuta na 40 000 korun.
   V neděli před jednadvacátou hodinou havaroval v katastru obce Valašské Meziříčí (místní část Hrachovec) jednatřicetiletý řidič nákladního automobilu značky Tatra Beta. Na zasněžené vozovce jel příliš rychle a při průjezdu zatáčkou dostal smyk. Následně vyjel mimo silnici a čelně narazil do betonového sloupu. Řidič si způsobil poranění, které si vyžádalo lékařské ošetření. Dechová zkouška na alkohol byla pozitivní s výsledkem 3,27 promile. Škoda byla odhadnuta na 30 000 korun. I tomuto „řidiči“ hrozí v případě prokázání viny až tříletý trest odnětí svobody.
nprap. Petr Jaroš, Policie ČR Vsetín