Za 6 týdnů kradl devětadvacetkrát. Recidivista je už ve vazbě
Za 6 týdnů kradl devětadvacetkrát. Recidivista je už ve vazbě
Ilustrační foto

Zlínský kraj – Ve vazební věznici v Olomouci skončil v sobotu večer čtyřicetiletý sedmnáctkrát soudně trestaný muž z Otrokovic, který v období od konce července až do začátku školního roku, kdy ho zadrželi policisté, v celkem 29 případech kradl na různých místech převážně ve Zlíně, ale také v Napajedlech a Otrokovicích. Škoda, kterou krádežemi způsobil, činí téměř 200 tisíc korun. Za krádež, porušování domovní svobody a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

Muž kradl, kde se dalo. Z prodejen potravin bral hlavně alkohol, z neuzamčených kanceláří či šaten různých firem potom v naprosté většině případů peněženky nebo celé batohy či kabelky. V případech, kdy ukradl platební kartu, s ní několikrát úspěšně zaplatil. Celkově zaplatil prostřednictvím odcizených platebních karet šestatřicetkrát za nákupy do hodnoty 500 korun.

Osudnou se mu stala páteční noční krádež ve firmě v okrajové části Zlína, odkud se po druhé hodině ráno snažil utéct. Jeho útěku si ale všimla zaměstnankyně firmy a kontaktovala policii na lince tísňového volání. Muže nakonec pod mostem mezi Zlínem a Želechovicemi vypátrali a zadrželi policisté prvosledové hlídky, kteří ho převezli do policejní cely.

Zloděj se ke svému jednání přiznal. Po několika hodinách podali kriminalisté státnímu zástupci návrh na uvalení vazby, který soudce okresního soudu následující den akceptoval.

por. Bc. Monika Kozumplíková, Policie ČR Zlín