Za 24 hodin odhalila policie dva silně podnapilé řidiče. Hrozí jim až jeden rok za mřížemi
Za 24 hodin odhalila policie dva silně podnapilé řidiče. Hrozí jim až jeden rok za mřížemi
Ilustrační foto

Zlínský kraj – V neděli hodinu po půlnoci zastavili uherskohradišťští policisté v obci Kunovice vozidlo Audi, jehož řidič hlídce nadýchal téměř jedno promile alkoholu. Kontrolou navíc vyšlo najevo, že stejný řidič již byl v sobotu před půlnocí kontrolován v Otrokovicích, kde při dechové zkoušce překročil hranici jednoho promile. Policisté čtyřiatřicetiletého řidiče na místě zajistili.

O čtyřiadvacet hodin později se podařilo taktéž v Kunovicích hlídce odhalit dalšího podnapilého řidiče. Výsledek dechové zkoušky třiapadesátiletého řidiče Octavie vysoko přesáhl hodnotu dvou promile.

Oběma řidičům byl zadržen řidičský průkaz. Za trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky jim nyní hrozí až jeden rok za mřížemi, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

por. Radomír Šiška, DiS., Policie ČR Zlín

 



Předchozí článek
Není klavír jako klavír