Z úspor jí zbylo 143 korun. Další podvod na sociální síti
Z úspor jí zbylo 143 korun. Další podvod na sociální síti
Ilustrační foto

Zlínský kraj – Čtyřiašedesátiletá žena v domnění, že komunikuje prostřednictvím sociální sítě se svou známou ze zaměstnání a soutěží s ní o večeři, odeslala kopii své platební karty a následně potvrdila několik bankovních transakcí, přičemž přišla o veškeré své úspory, celkem o 272 tisíc korun.

Kriminalisté přijali trestní oznámení od podvedené ženy koncem minulého týdne. Neznámý pachatel využil profil její kamarádky na sociální síti, za kterou se vydával a poslal ženě zprávu s žádostí o její telefonní číslo. Následovala informace, aby se spolu přihlásily do soutěže o večeři. Žena souhlasila a začala „soutěžit“. Netušila, že jde o její úspory. V rámci soutěže měla zaslat oboustrannou kopii platební karty a zadat číslo svého bankovního účtu. Žena učinila vše dle instrukcí a následně také potvrdila několik plateb ve svém mobilním telefonu.

Když se přihlásila do svého bankovnictví, zjistila, že zůstatek na jejích účtech činí 143 korun. Pachatel jí vybral peníze z běžného i spořicího účtu.

Za podvod a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku hrozí pachateli v případě jeho vypátrání a odsouzení trest odnětí svobody až na pět let

por. Bc. Monika Kozumplíková, Policie ČR Zlín