Z hotelového pokoje zmizelo šedesát tisíc korun
Z hotelového pokoje zmizelo šedesát tisíc korun
Ilustrační foto foto: Zdeněk Kment

Zlínský kraj – Policisté z Luhačovic se zabývají krádeží finanční hotovosti z kapsy bundy, kterou měl majitel uloženou v pokoji hotelu v Luhačovicích. Po návratu z procedur do svého pokoje zjistil, že mu z peněženky zmizela finanční hotovost ve výši šedesát tisíc korun.

Pětačtyřicetiletý muž se v neděli vydal na Moravu užít si pár dní odpočinku v lázních Luhačovice. S sebou si vzal mimo potřebných věcí také peníze na zaplacení zálohy na koupi osobního vozidla. Peníze měl po celou dobu v peněžence, kterou nosil s sebou, případně ji měl uloženou v kapse bundy v pokoji hotelu Pravidelně je kontroloval. Ve středu odpoledne ho při návratu do pokoje čekalo nepříjemné překvapení. Když se podíval do peněženky, uviděl, že 12 bankovek v nominální hodnotě pět tisíc korun zmizelo. Nic jiného se mu z pokoje ani z peněženky neztratilo. Pokoj tedy znovu uzamknul a krádež oznámil policistům.

Policisté ohledali místo činu, vyslechli další lázeňské hosty a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu porušování domovní svobody a krádež. V případě odhalení pachatele a jeho odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

por. Bc. Monika Kozumplíková, Policie ČR Zlín